Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 26-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ավստրալիայի Նոր Հարավային Ուելս նահանգի վարչապետ Գլեդիս Բերեջիկլյանին:
«Հարգարժա՛ ն տիկին Բերեջիկլյան,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Ավստրալիայի Նոր Հարավային Ուելս նահանգի վարչապետի պաշտոնը կրկին ստանձնելու կապակցությամբ։
Ձեր բարձր պրոֆեսիոնալ և մարդկային որակները, գիտելիքներն ու հմտությունները հանդիսանում են այն կարևոր հիմքը, որը թույլ է տալիս Ձեզ արդյունավետորեն իրականացնել այդ բարդ ու պատասխանատու ծառայությունը։
Ես առանձնահատուկ ջերմությամբ եմ հիշում Ձեր այցելությունն Արցախ, մեր հանդիպումներն ու քննարկումները:
Մենք հպարտանում ենք, որ ունենք Ձեզ նման հայրենակից, ով անկեղծ հարգանք ու վստահություն է վայելում Ավստրալիայում և աշխարհասփյուռ հայության շրջանում:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ և մաղթում քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ աշխատանքում և անձնական կյանքում»։

Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Бако Саакян сегодня, 26 марта, направил поздравительное послание премьер-министру штата Новый Южный Уэльс Австралии Глэдис Береджиклян. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
«Уважаемая госпожа Береджиклян!
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично сердечно поздравляю Вас с повторным вступлением в должность премьер-министра штата Новый Южный Уэльс Австралии.
Ваши высокие профессиональные и человеческие качества, знания и навыки являются важной основой, позволяющей Вам эффективно выполнять свою сложную и ответственную работу.
С особой теплотой вспоминаю Ваш визит в Арцах, наши встречи и обсуждения.
Мы гордимся, что имеем такую соотечественницу, которая пользуется искренним уважением и доверием в Австралии и среди армянства всего мира.