«Սխալվեցինք, այդ պատճառով էլ բաց թողեցինք գոլերը։ Առանց սխալի գոլ չի լինում։ Իրոք, շատ պարզ գոլեր էին։ Մենք չկարողացանք մեր գոլային պահերը իրացնել, և մրցակիցը մեզ գոլ խփեց հակագրոհի ժամանակ»,- մարտի 26-ին` ԵՎՐՈ 2020-ի որակավորման փուլի Հայաստան-Ֆինլանդիա ընտրական խաղից հետո Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կայացած ասուլիսում ասել է Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյուլբուդաղյանցը։
Հիշեցնենք, որ խաղն ավարտվել է Հայաստանի պարտությամբ՝ 0-2 հաշվով։
Հարցին, թե Բոսնիայի և Հերցեգովինայի հավաքականի հետ խաղից հետո նշել էիք, որ խաղից գոհ էիք, արդյունքից՝ ոչ, արդյոք այս խաղի մասին է՞լ եք նույնը կարծում, մարզիչն ասել է. «Ընդհանուր առմամբ, խաղի որոշ հատվածներից գոհ էի, բայց ամբողջ խաղից՝ ոչ։ Դեռ շատ աշխատանք ունենք կատարելու, բարելավելու շատ կողմեր կան։
Ես ևս մեկ անգամ կրկնում եմ, որ մեր խաղի առաջնային նպատակը մեր ազգին ուրախացնելն է։ Եթե արդյունքը լավը չի, գոնե պետք է լավ խաղով ուրախացնենք մեր երկրպագուներին։ Լավ խաղալ ասելով` նկատի ունեմ ոչ թե փոխանցումների որակը, այլ անմնացորդ նվիրումը։ Մենք դեռ անցած տարի նշել էինք, որ մեր հավաքականը երիտասարդացման կարիք ունի։ Արդեն հինգ ֆուտբոլիստ նորամուտն է նշել հավաքականում։ Կփորձենք մեր ունեցած լավագույն երիտասարդներին ընդգրկել կազմ, որ լավ արդյունք ստանանք»։

Армен Гюльбудагянц: В результате ошибок в обороне сборная Армении пропустила очень простые голы
Состоявшийся во вторник, 26 марта, в рамках 2-го тура отборочного турнира к Евро-2020 на стадионе «Республиканский» в Ереване матч между сборными Армении и Финляндии завершился победой гостей со счетом 0:2. Сборная Армении по футболу потерпела второе поражение подряд на отборочном этапе.
Главный тренер сборной Армении Армен Гюльбудагянц на послематчевой пресс-конференции заявил: «В результате ошибок в обороне мы пропустили очень простые голы. Мы не сумели реализовать свои голевые моменты».
При этом Армен Гюльбудагянц, в целом, остался недоволен игрой сборной Армении. «Доволен определенными эпизодами в игре, но игрой в целом остался недоволен. Предстоит большая работа, многое нужно улучшить», – сказал он.
«Еще раз повторяю: первоочередная цель нашей игры – радовать наш народ. Если результат неудовлетворительный, то мы хотя бы хорошей игрой должны радовать наших болельщиков.
Под хорошей игрой я подразумеваю не качество передач, а безостаточную преданность. Мы еще в минувшем году отмечали, что наша сборная нуждается в молодых кадрах. Свое "новоселье" в команде отметили уже 5 футболистов. Постараемся лучших наших молодых футболистов включать в состав сборной, чтобы получить хороший результат», – сказал он.