«Ժամանակ». Տպավորություն է, թե «Իմ քայլը» խմբակցությունը դարձել է ամենաարմատական ընդդիմությունը
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «ԱԺ հայտարարությունների ժամանակ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների ելույթներից տպավորություն էր ստեղծվում, որ այդ խմբակցությունը դարձել է կառավարության և իշխանության ամենաարմատական ընդդիմությունը:
«Իմ քայլի» պատգամավորները քննադատում էին ոչ միայն մանր ու միջին պաշտոնյաներին, այլ նաև կառավարության բարձրաստիճան ներկայացուցիչներին՝ դժգոհելով նրանց կողմից իրականացվող կադրային քաղաքականությունից:
Հաջորդ քայլը թերևս «Իմ քայլի» կողմից գործող կառավարությանը անվստահություն հայտնելն է, չնայած դրա համար կան սահմանադրական արգելքներ: Առայժմ»:

«Жаманак»: Создается такое впечатление, будто фракция «Мой шаг» стала «коренной оппозицией»
Газета «Жаманак» пишет, что от выступления депутатов фракции «Мой шаг» в Национальном Собрании создается такое впечатление, будто эта фракция стала самой «коренной оппозицией» правительства и власти.
«Депутаты от блока «Мой шаг» критикуют не только чиновников малого и среднего звена, но и высокопоставленных лиц правительства, жалуясь на проводимую ими кадровую политику.
Следующий шаг, пожалуй, вотум недоверия действующему правительству со стороны фракции «Мой шаг», несмотря на то, что для этого есть конституционные запреты. Пока…», - пишет газета.