«Իրատես». Բոլորը բոլորին ուզում են «բռնել» արտահոսքի մեջ, որ «լինչի» դատաստանի ենթարկեն
«Իրատես» թերթը գրում է. ««Իմ քայլում» արտահոսքի հարցը վերջին շրջանում շատ լուրջ է դրված։ Այլ կերպ չէր էլ կարող լինել. գրեթե հարյուր պատգամավոր ունեցող ֆրակցիայից ինչպե՞ս կարող է արտահոսք չլինել, և հետո, «Իմ քայլում», ինչպես Գալուստ Գրիգորիչը կասեր, «թևեր, ոտքեր, ձեռքեր, մագիլներ, ճանկերն» այնքան շատ են, որքան չի եղել ՀՀԿ-ում քսան տարվա ընթացքում։
Կա Ավինյանի թև, որը ջերմեռանդորեն պայքարում է Վանեցյանի դեմ։ Ի դեպ, Ավինյանի սափրվելը լուրջ ակնարկ էր նաև Նիկոլ Փաշինյանին։ Կան Սասուն Միքայելյանի, Արարարտ Միրզոյանի, Մհեր Գրիգորյանի «թևեր»։ Իր հերթին «թևավոր» խորհրդարանում, բացի սորոսականներից, կան նաև ինտելեկտուալներ, «տեղը չբերողներ» և «արտոնյալներ»։ Առկա են նաև «խղճուկները». վերջիններիս ոչ մի տեղ գործուղման չեն տանում, ու բոլորով համերաշխ ապահովում են արտահոսք` մեկը մյուսի դեմ:
Ընդ որում, բոլորը բոլորին ուզում են «բռնել» արտահոսքի մեջ, որ «լինչի» դատաստանի ենթարկեն։ «Վերջին շրջանում հնարամտորեն սկսել են 10-10 հավաքվել` կարևոր հարցեր քննարկելիս, որպեսզի հետո զտեն-հասկանան, թե արտահոսքն ո՞վ արեց»,- արտահոսեց «Իմ քայլի» մեր աղբյուրը»:

«Иратес»: Все хотят «поймать» всех на утечке, чтобы устроить «суд Линча»
Газета «Иратес» пишет, что в блоке «Мой шаг» в последнее время очень серьезно стоит вопрос утечки. Иначе и быть не могло: как может не быть утечки во фракции, имеющей в парламенте почти 100 депутатов? И кроме того, во фракции «Мой шаг», как сказал бы Галуст Григорьевич, столько «крыльев, рук, ног, когтей», сколько не было в Республиканской партии в течение последних 20 лет.
«Есть крыло Авиняна, которое с энтузиазмом борется против Ванецяна. И кстати, то, что Авинян побрился, стало серьезным сюрпризом также для Пашиняна. Есть "крылья" Сасуна Микаеляна, Арарата Мирзояна, Мгера Григоряна. В свою очередь в "крылатом" парламенте кроме соросовских есть также интеллектуалы, те, кто "не врубается" и "привилегированные". Есть также "несчастные", последних никуда не берут в командировки, и все дружно обеспечивают утечку – один против другого.
При этом все хотят "поймать" всех на утечке, чтобы устроить "суд Линча". В последнее время начали находчиво собираться при обсуждении важных вопросов по десять человек, чтобы хотя бы разобраться и понять, откуда произошла утечка», - допустил утечку источник газеты во фракции «Мой шаг».