Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Ամենայն հայոց կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Գարեգին Բ-ի հետ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, հանդիպման ընթացքում քննարկվել է պետություն-եկեղեցի կապերին, Արցախի պետականաշինությանը, արտաքին և ներքին քաղաքականությանը, ներհայկական միասնականությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Երկուստեք ընդգծվել է Հայ առաքելական եկեղեցու կարևոր դերակատարությունը պետականաշինության, հայ ազգային ինքնության պահպանման, Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ամրապնդման գործում:

Президент Арцаха встретился с Католикосом всех армян Гарегином Вторым
Президент Республики Арцах Бако Саакян встретился с Католикосом всех армян Гарегином Вторым. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Согласно информации, на встрече был обсужден широкий круг вопросов, касающихся связей между государством и церковью, государственного строительства в Арцахе, его внешней и внутренней политики, внутриармянского единства.
Обе стороны подчеркнули важную роль Армянской Апостольской Церкви в процессе укрепления государственного строительства, сохранения армянской национальной идентичности, триединства Армения – Арцах – Диаспора.