Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը և Beeline-ը Դիլիջանի արվեստի փառատոնի շրջանակներում ներկայացրել են «Արվեստանոց» ցուցադրությունը
Շարունակելով Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի (ԳԱԿ) տասնամյակին նվիրված միջոցառումների շարքը՝ Կենտրոնն ապրիլի 6-ին Դիլիջանի արվեստի փառատոնի շրջանակներում ներկայացրել է Beeline-ի աջակցությամբ իրականացված «Արվեստանոց» ցուցադրությունը, որը կտևի մինչև ապրիլի 13-ը:
Beeline Հայաստան հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից հայտնում են, որ Դիլիջանի արվեստի փառատոնը հիմնադրվել է 2018 թ. Դիլիջանի միջազգային դպրոցի (UWC Դիլիջան) ուսանողների կողմից: Փառատոնի նպատակն է արվեստի բնագավառի տարբեր միջոցառումների շուրջ համախմբել արվեստասեր երիտասարդներին և այդպիսով ստեղծել մշակութային ցանց:
ԳԱԿ-ը փառատոնի շրջանակներում ներկայացել է Գաֆէսճեան պատանեկան խորհրդի «Արվեստանոց» կրթական նախագծի արդյունքում ստեղծված ցուցադրությամբ, որը տեղի էր ունեցել դեռևս 2018թ. փետրվար – հունիս ամիսներին: Ֆոտոպատումը ներկայացնում է տասը ժամանակակից հայ նկարիչներին և նրանց արվեստանոցները, որտեղ Գաֆէսճեան պատանեկան խորհրդի անդամների աչքերով բացահայտվում է արվեստագետների ստեղծագործական միջավայրն ու դրա բազմազանությունը:
«Գաֆէսճեան պատանեկան խորհրդի անդամները միշտ հանդես են գալիս հետաքրքրական և ստեղծագործ նախաձեռնություններով, որոնց շարքում առանձնանում է «Արվեստանոց» նախագիծը: Շատ ուրախ ենք այդ նախագծի արդյունքում ստեղծված ցուցադրությամբ հանդես գալ Դիլիջանի արվեստի փառատոնում, որը կարևոր իրադարձություն է արվեստի բնագավառում: Շնորհակալ ենք մեր մշտական գործընկեր Beeline-ին, ում աջակցության շնորհիվ կարողանում ենք իրականացնել այսպիսի յուրօրինակ ծրագրեր: Շնորհակալություն ենք նաև հայտնում UWC Դիլիջանի միջազգային դպրոցին՝ մեզ այս հրաշալի միջոցառմանը մասնակից դարձնելու համար», - նշել է Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի Գործադիր տնօրենի պաշտոնակատար Վահագն Մարաբյանը:
«Ստեղծագործ, ակտիվ և նախաձեռնող երիտասարդները մեր երկրի ապագան են, և մենք միշտ ուրախ ենք աջակից լինել նրանց։ Հիանալի է, որ տաղանդավոր երիտասարդների համար նման հարթակներ են ստեղծվում, նրանց հնարավորություն տալով առաջ գնալ և զարգանալ ընտրած բնագավառում», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Beeline-ը և Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը համագործակցում են 2011 թ-ից: Երկարաժամկետ համագործակցության շրջանակում կենտրոնում պարբերաբար անցկացվում են մանկապատանեկան, ընտանեկան և այլ կրթական ծրագրեր` ուղղված երեխաների ու պատանիների էսթետիկ դաստիարակությանը:

The Cafesjian Center for the Arts and Beeline present Art Studio Exhibition in the scope of the Dilijan Arts Festival
19:28 08/04/2019
Within the scope of the events dedicated to the 10th Anniversary of the Cafesjian Center for the Arts (CCA), the Center presented the exhibition Art Studio realized with the support of Beeline in the scope of the Dilijan Arts Festival on April 6. The exhibition will be open till April 13, Beeline reported in a statement.
It reminds that the Dilijan Arts Festival was established by the Dilijan International School (UWC Dilijan) students in 2018. The festival aims to bring together young art lovers around different art events, thus creating a cultural network.
In the scope of the festival, the CCA presented the exhibition created as a result of the Cafesjian Teen Council's Art Studio educational project, which took place back in February-June 2018. The photostory features ten contemporary Armenian artists and their studios, where the artists' creative environment and its diversity are revealed through the eyes of the Cafesjian Teen Council members.
"The Cafesjian Teen Council members always initiate and implement interesting and creative projects. The Art Studio project stands out among them. We are delighted to present the exhibition, created as a result of that project, at the Dilijan Arts Festival, an important event in the field of arts. We are grateful to our permanent partner Beeline, whose support enables us to implement such unique projects. We would also like to extend our gratitude to UWC Dilijan International School for inviting us to participate in this wonderful event," stated Vahagn Marabyan, Acting Executive Director of the Cafesjian Center for the Arts.
"Creative and initiative youth is the future of our country, so we are always happy to support them. It’s wonderful, that platforms like this are created for youngsters enabling them to move forward and improve in chosen areas", - mentioned Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
The CCA and Beeline have been cooperating since 2011. In the frames of this long-term cooperation, teen, family and other educational programs with a focus on children's and teenagers' aesthetic education are regularly implemented at the Center.