Մեկ օրում գրանցվել է 17 ՃՏՊ, բացահայտվել է հանցագործության 52 դեպք
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` ապրիլի 8-ից 9-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 52 դեպք, այդ թվում՝ 5-ը՝ նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու 12, անձնական ունեցվածքի գողության 7, խարդախության 6, յուրացման կամ վատնման 3, սպանության սպառնալիքի, փաստաթղթի կեղծիքի, ծեծի և գույքն անզգուշությամբ վնասելու 2-ական, սպանության, անձի առևանգման, պետական-հասարակական ունեցվածքի գողության, համակարգչային հանցագործության, թմրամիջոցի հայտնաբերման, կաշառակերության, թմրամիջոցներ կամ հոգեմետ /հոգեներգործուն/ նյութեր ձեռք բերելու, պահելու, հաշվառելու, բաց թողնելու, փոխադրելու կամ առաքելու կանոնները խախտելու, թմրանյութի իրացման, անձնական կյանքի մասին տեղեկություններ ապօրինի հավաքելու, պահելու, տարածելու, ակնհայտ 16 տարին չլրացած անձի նկատմամբ անառակաբարո գործողություններ կատարելու և պետական սահմանն ապօրինի հատելու 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 1 անհետ կորած, 3 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 3-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 4 և բնակարանային գողության 1 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 17 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 25-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 17 ДТП
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, с 8 по 9 апреля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 52 случая преступлений, из них 5 – ранее совершенные.
В частности, 12 случаев причинения телесных повреждений, 7 случаев кражи личного имущества, 6 случаев мошенничества, 3 случая присвоения или растраты, по 2 случая угрозы убийством, подделки документов, побоев и повреждения имущества по неосторожности, по 1 случаю убийства, похищения человека, кражи общественного или государственного имущества, киберпреступности, обнаружения наркотиков, взяточничества, нарушения правил приобретения, хранения, учета, отпуска, перевозки или доставки наркотических средств, психотропных веществ или их прекурсоров, сбыта наркотиков, незаконных собирания, хранения, распространения сведений о частной жизни лица, совершения развратных действий в отношении лицам, заведомо не достигшим 16-летнего возраста и незаконного пересечения Государственной границы.
За данный период обнаружены 3 человека, находящихся в розыске, eщe 3 с явкой с повинной обратились в Полицию, найден 1 человек, пропавший без вести, зарегистрировано 3 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 4 случая кражи личного и 1 случай квартирной кражи.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 17 ДТП: 1 человек погиб, 25 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.