Մեկ օրում գրանցվել է 17 ՃՏՊ, բացահայտվել է հանցագործության 52 դեպք
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` ապրիլի 8-ից 9-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 52 դեպք, այդ թվում՝ 5-ը՝ նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու 12, անձնական ունեցվածքի գողության 7, խարդախության 6, յուրացման կամ վատնման 3, սպանության սպառնալիքի, փաստաթղթի կեղծիքի, ծեծի և գույքն անզգուշությամբ վնասելու 2-ական, սպանության, անձի առևանգման, պետական-հասարակական ունեցվածքի գողության, համակարգչային հանցագործության, թմրամիջոցի հայտնաբերման, կաշառակերության, թմրամիջոցներ կամ հոգեմետ /հոգեներգործուն/ նյութեր ձեռք բերելու, պահելու, հաշվառելու, բաց թողնելու, փոխադրելու կամ առաքելու կանոնները խախտելու, թմրանյութի իրացման, անձնական կյանքի մասին տեղեկություններ ապօրինի հավաքելու, պահելու, տարածելու, ակնհայտ 16 տարին չլրացած անձի նկատմամբ անառակաբարո գործողություններ կատարելու և պետական սահմանն ապօրինի հատելու 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 1 անհետ կորած, 3 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 3-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 4 և բնակարանային գողության 1 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 17 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 25-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

17 traffic accidents, 52 crime cases recorded in Armenia over the past day
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 52 cases of crime were detected by police in Armenia from April 8 to April 9, 5 of which were earlier committed crimes.
As the press service at the police reports, in particular, 12 cases of infliction of bodily injuries, 7 cases of personal theft, 6 cases of fraud, 3 cases of squandering or embezzlement, 2 cases of threat of murder, forgery of documents, battery and infliction of damage to property through negligence, 1 case of murder, kidnapping, theft of state or public property, cybercrime, drug detection.
3 wanted persons have been detected, 3 others turned themselves in to the Police, 1 missing person has been found, 3 cases of surrender of arms and ammunition have been registered. From earlier committed crimes 4 cases of personal theft and 1 case of burglary have been solved.
Over the past 1 day, 17 accidents have been registered in the Republic: 1 person died, 25 people received bodily injuries of different levels of severity, the source said.