Վանեցյան. Միհրան Պողոսյանի գտնվելու վայրը հայտնի է
Ազգային անվտանգության ծառայությանը հայտնի է, թե որտեղ է գտնվում  ՀՀ նախկին գլխավոր հարկադիր կատարող Միհրան Պողոսյանը։ Լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԱԾ պետ Արթուր Վանեցյանը։
«Միհրան Պողոսյանի նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում, աշխատանքներ կկատարվեն, հետո կիմանաք»,-նշեց նա։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ դատական ակտերի նախկին գլխավոր հարկադիր կատարող Միհրան Պողոսյանը ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով ներգրավվել է որպես մեղադրյալ հանրորեն վտանգավոր այն արարքների կատարման համար, որ նա, օգտագործելով պաշտոնեական դիրքը, վատնման եղանակով առանձնապես խոշոր չափերով գույք է հափշտակել և չարաշահել իր պաշտոնեական լիազորությունները, ինչն առաջացրել է ծանր հետևանքներ: Նրա նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում:

Артур Ванецян: СНБ Армении известно местонахождение Миграна Погосяна
Служба национальной безопасности (СНБ) Армении знает, где находится бывший начальник Службы принудительного исполнения судебных актов (СПИСА) Мигран Погосян. Об этом сообщил в беседе с журналистами директор СНБ Армении Артур Ванецян.
«Мигран Погосян объявлен в розыск, ведется работа, о результатах узнаете потом», – сказал Ванецян.
Напомним, Мигран Погосян привлечен в качестве обвиняемого в совершении деяний, предусмотренных пунктом 1 частью 3 статьи 179 («Присвоение или растрата в особо крупных размерах») и частью 2 статьи 308 («Злоупотребление должностными полномочиями, повлекшие по неосторожности тяжкие последствия») УК РА.