«Ժամանակ». Ըստ կառավարության ամենապահանջված մասնագիտությունը «Ոստիկանական գործ»-ն է
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի կառավարությունը պատրաստվում է ընդունել մի որոշում, որի նպատակը աշխատաշուկայում պահանջարկ ունեցող մասնագետներ պատրաստելուն օժանդակելն է:
Համենայնդեպս, այդպես է գրված կառավարության որոշման նախագծի հիմնավորումներում: Իսկ աշխատաշուկայում, պարզվում է, պահանջված մասնագիտությունը «Ոստիկանական գործ»-ն է: Կառավարությունը իր որոշմամբ գումար է հատկացնում, որպեսզի 200 հոգի անվճար կարողանան սովորել եւ տիրապետել այդ պահանջված գործին:
Նախագծից տեղեկանում ենք, որ Հայաստանում պակասել է տնտեսագետների և առողջապահական ոլորտի մասնագետների պահանջը, բայց ոստիկանների պահանջը աշխատաշուկայում շարունակում է բարձր մնալ»:

«Жаманак»: Правительство Армении назвало самую востребованную профессию на рынке труда
Правительство Армении собирается принять постановление, нацеленное на содействие подготовке специалистов, пользующихся спросом на рынке труда, пишет газета «Жаманак» .
«По крайней мере, так написано в обосновании к проекту соответствующего решения правительства. А на рынке труда, оказывается, востребованной профессией является "Полицейское дело". Правительство своим решением выделяет средства, чтобы 200 человек могли на бесплатной основе обучиться и овладеть этим востребованным делом.
Как следует из проекта решения, в Армении сократился спрос на экономистов и специалистов в сфере здравоохранения, но уровень востребованности полицейских на рынке труда продолжает оставаться высоким», – пишет газета.