«Հրապարակ». Նախարարի հովանավորյալը չունի տնօրենի հավաստագիր և, հետևաբար՝ տնօրեն դառնալու իրավունք
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ապրիլի 8-ին լսողության խանգարումներ ունեցող երեխաների հատուկ կրթահամալիրում տնօրենի ընտրությունը չի կայացել՝ դիմող չլինելու պատճառով։
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 7-ին լրացել է նախկին տնօրեն Հասմիկ Բադալյանի պաշտոնավարման 5-ամյա ժամկետը, և ԿԳ նախարար Արայիկ Հարությունյանն իր թեկնածուին՝ մանկավարժականի դասախոս Լուսինե Բաբայանին, նշանակել էր ժամանակավոր պաշտոնակատար ու անմիջապես էլ դպրոցում աուդիտ սկսել, որ կանխի նախկին տնօրենի առաջադրման հավակնությունները, և տնօրեն դառնա իր հովանավորյալ Լուսինե Բաբայանը։
Սակայն բանն այն է, որ նախարարի հովանավորյալը չունի տնօրենի հավաստագիր և, հետևաբար՝ տնօրեն դառնալու իրավունք, ինչի պատճառով էլ, փաստորեն, մրցույթը չի կայացել և կձգվի այնքան ժամանակ, մինչև տնօրենի «տեղապահը» չստանա հավաստագիր։ Իսկ աուդիտը, փաստորեն, տվել է իր արդյունքը, և նախկին տնօրենը չի առաջադրվել»:

«Грапарак»: У протеже министра нет лицензии директора школы и следовательно, права занять должность директора
11:49 25/04/2019
Газета «Грапарак» пишет, что 8 апреля из-за отсутствия заявок в специальном образовательном комплексе для детей с нарушением слуха не состоялись выборы директора.
«Напомним, 7 февраля истек 5-летний срок пребывания на посту бывшего директора Асмик Бадалян и министр образования и науки Араик Арутюнян назначил временно исполняющего обязанности и решил сразу провести аудит в школе, чтобы пресечь возможность повторного выдвижения кандидатуры бывшего директора и назначить директором свою протеже Лусине Бабаян.
Однако дело в том, что у протеже министра нет лицензии директора школы и следовательно, права занять должность директора, из-за чего конкурс фактически не состоялся и отложен до тех пор, пока "наместник" директора не получит лицензию. А аудит фактически дал свои результаты и бывший директор не выдвинулся повторно свою кандидатуру», - пишет газета.