Բակո Սահակյանը Ասկերանում աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր Ասկերան քաղաքում անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված Ասկերանի շրջանում Արցախի Հանրապետության Նախագահի 2018 թվականի ծրագրի կատարման ընթացքին ու արդյունքներին եւ 2019 թվականի ծրագրերին:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել կառավարության անդամներ, շրջվարչակազմի պատասխանատուներ:
Նախագահ Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին` քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը ներկա են եղել Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

В городе Аскеран сегодня, 25 апреля, президент Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Бако Саакян провел рабочее совещание, посвященное ходу реализации программы президента в Аскеранском районе в 2018 году и планам на 2019 год. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Согласно информации, с соответствующими докладами выступили члены правительства, ответственные сотрудники районной администрации.
Президент Саакян дал конкретные поручения руководителям компетентных органов по надлежащему решению обсужденных вопросов.
На совещании присутствовали председатель Национального собрания Ашот Гулян, государственный министр Григорий Мартиросян, другие должностные лица.