Բակո Սահակյանը Ասկերանում աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր Ասկերան քաղաքում անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված Ասկերանի շրջանում Արցախի Հանրապետության Նախագահի 2018 թվականի ծրագրի կատարման ընթացքին ու արդյունքներին եւ 2019 թվականի ծրագրերին:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել կառավարության անդամներ, շրջվարչակազմի պատասխանատուներ:
Նախագահ Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին` քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը ներկա են եղել Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh president holds working consultation
Artsakh Republic President Bako Sahakyan on Thursday convened in Askeran town a working consultation devoted to the process of implementation and results of the Artsakh president’s program of 2018 and programs for 2019.
Members of the Cabinet and responsible officials of the regional administration delivered corresponding reports, Sahakyan’s office reports.
The Artsakh leader gave concrete instructions to the heads of the concerned bodies for proper solution of the discussed issues.
National Assembly Speaker Ashot Ghoulyan, Minister of State Grigory Martirosyan and other officials were present at the consultation.