«Իրատես» թերթը գրում է. «Շատ լուրջ մարտեր են ընթանում իշխանական թևերի միջև. մինչ նիկոլա-վանեցյանական թևը ցանկանում է, որ խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ընդդիմությունը պայքարի սորոսականների դեմ, իրենք լինեն «մարտի» արդյունքները պոստ-ֆակտում արձանագրողներ, ընդդիմադիր դաշտը շատ գրագետ հետ է քաշվել` թողնելով, որ իշխանությունն ինքն իրեն ուտի, մաշվի:
Ընդ որում, Դավիթ Սանասարյանի դեֆակտո պաշտոնանկությունից հետո կրկին ակտիվացել են լուրերը, որ առաջիկայում պաշտոնը կթողնի «սորոսական» թևի կարկառուն ներկյացուցիչներից ևս մեկը` ԱԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը:
«Այդ զոհաբերություններով Նիկոլ Փաշինյանը կփորձի շահել Ռուսաստանի ու Պուտինի սիրտը, բացի այդ, ինչպես կարելի է թույլ տալ, որ Հայաստանի անվտանգության նոր հայեցակարգը մշակվի սորոսականի համբավ ունեցող մարդու ձեռքով»,- ասաց «Իմ քայլի»» մեր աղբյուրը: Ի դեպ. ըստ այդ աղբյուրների` այս օրերին «սորոսականները» քննարկում են իշխանությունից անջատվելու, նոր քաղաքական միավոր-կուսակցություն ստեղծելու հարցը»:

«Иратес»: Между ветвями власти развернулась серьезная борьба
Газета «Иратес» пишет, что между ветвями власти развернулась серьезная борьба: пока «николо-ванецяновское» крыло стремится к тому, чтобы парламентская и внепарламентская оппозиция вели борьбу против «соросовского» крыла, а они просто выступали в качестве констатирующего результаты борьбы постфактум, оппозиционное поле очень грамотно отступило, оставив эту «грызню» самой власти.
При этом после де-факто отставки Давида Санасаряна опять активизировались слухи о том, что в ближайшее время должность покинет также яркий представитель «соросовского» крыла секретарь Совета безопасности Артур Григорян.
«Идя на такие жертвы, Никол Пашинян пытается завоевать сердце России и Путина, кроме того, как можно допустить, чтобы новая концепция безопасности Армении разрабатывалась человеком, обладающим "соросовской" славой», - сказал наш источник в партии «Гражданский договор».
Кстати, как передал наш источник, в эти дни представители «соросовского» крыла обсуждают вопрос отделения от власти и создания новой политической единицы – партии.