«Ժամանակ». ԱԺ նոր ղեկավարությունը ուղիներ է փնտրում ԱԺ ներկայիս աշխատակազմից ազատվելու համար
«Ժամանակ» թերթը գրում է. ««Ժամանակ»-ի՝ ԱԺ աշխատակազմի աղբյուրը տեղեկացնում է, որ ԱԺ նոր ղեկավարությունը ուղիներ է փնտրում ԱԺ ներկայիս աշխատակազմից ազատվելու և այն յուրայիններով համալրելու համար:
Հիմնական խոչընդոտն այն է, որ ԱԺ աշխատակիցները պետծառայողներ են և նրանց առանց հիմնավորման հնարավոր չէ հեռացնել աշխատանքից: Բայց հնարամիտ իշխանությունները մի ելք կգտնեն:
Ամենահավանական տարբերակը, այսպես կոչված, կառուցվածքային փոփոխություններն են, երբ գործող վարչությունները լուծարվում են, և դրանց փոխարեն ստեղծվում են նոր վարչություններ: Իսկ երբ վարչությունը լուծարվում է, աշխատակիցներն էլ ինքնաբերաբար ազատվում են աշխատանքից»:

«Жаманак»: Новое руководство НС хочет избавиться от нынешнего персонала парламента
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, новое руководство парламента ищет пути избавления от нынешнего персонала Национального Собрания и его замены своими людьми.
«Основное препятствие заключается в том, что сотрудники парламента – государственные служащие и их нельзя уволить с работы без обоснования. Однако изворотливые власти нашли один выход.
Самый вероятный вариант – это так называемые структурные изменения, когда действующие управления упраздняются и вместо них создаются новые управления. А когда управление упраздняются, их сотрудники автоматически освобождаются от работы», - пишет газета.