Հանրապետությունում անցած 3 օրում արձանագրվել է 41 ՃՏՊ, զոհվել է 2 մարդ, վիրավորվել՝ 59-ը
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մայիսի 3-ից 6-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 125 դեպք, այդ թվում՝ 10-ը նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու 30, անձնական ունեցվածքի գողության 26, խարդախության 18, ծեծի 6, յուրացման կամ վատնման 4, կաշառակերության, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, սպանության սպառնալիքի և ինքնիրավչության 3-ական, խուլիգանության, թմրամիջոցի հայտնաբերման, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության ու ընտրական իրավունքի խախտման 2-ական, բռնաբարության կամ բռնաբարության փորձի, անձի առևանգման, պետական-հասարակական ունեցվածքի գողության, շորթման, գույքի դիտավորությամբ վնասման, ապօրինի կամ կեղծ ձեռնարկատիրության, զենք-զինամթերքի առգրավման, ազատությունից ապօրինի զրկելու, փաստաթղթի կեղծիքի, ակնհայտ 16 տարին չլրացած անձի նկատմամբ անառակաբարո գործողություններ կատարելու և ինքնասպանության հասցնելու 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 4 անհետ կորած, 10 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 3-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 5, մարմնական վնասվածք հասցնելու և բնակարանային գողության 2-ական ու կողոպուտի 1 դեպք։
Անցած 3 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 41 պատահար, ինչի հետևանքով 2 մարդ զոհվել է, 59-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие 3 суток в Армении зарегистрировано свыше 40 ДТП: 2 человека погибли
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период с 3 по 6 мая сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 125 случаев преступлений, из них 10 – ранее совершенные.
В частности, 30 случаев причинения телесных повреждений, 26 случаев кражи личного имущества, 18 случаев мошенничества, 6 случаев побоев, 4 случая присвоения или растраты, по 3 случая взяточничества, злоупотребления должностными полномочиями, угрозы убийством, самоуправства, по 2 случая хулиганства, обнаружения наркотиков, служебного подлога или служебной халатности и нарушения избирательного права, по 1 случаю изнасилования или попытки изнасилования, похищения человека, кражи государственного или общественного имущества, вымогательства, умышленного повреждения имущества, незаконного предпринимательства или лжепредпринимательства, изъятия оружия и боеприпасов, незаконного лишения свободы, подделки документов, совершения непристойных действий в отношении лица, не достигшего 16-летнего возраста и побуждения к самоубийству.
За указанный период найдены 10 человек, находящихся в розыске, еще 3 с явкой с повинной обратились в Полицию, найдены 4 человека, пропавших без вести, зарегистрировано 3 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 5 случаев кражи личного имущества, по 2 случая причинения телесных повреждений и квартирной кражи, 1 случай грабежа.
За минувшие 3 суток в республике был зарегистрирован 41 ДТП: 2 человека погибли, 59 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.