Հանրապետությունում անցած 3 օրում արձանագրվել է 41 ՃՏՊ, զոհվել է 2 մարդ, վիրավորվել՝ 59-ը
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մայիսի 3-ից 6-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 125 դեպք, այդ թվում՝ 10-ը նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու 30, անձնական ունեցվածքի գողության 26, խարդախության 18, ծեծի 6, յուրացման կամ վատնման 4, կաշառակերության, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, սպանության սպառնալիքի և ինքնիրավչության 3-ական, խուլիգանության, թմրամիջոցի հայտնաբերման, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության ու ընտրական իրավունքի խախտման 2-ական, բռնաբարության կամ բռնաբարության փորձի, անձի առևանգման, պետական-հասարակական ունեցվածքի գողության, շորթման, գույքի դիտավորությամբ վնասման, ապօրինի կամ կեղծ ձեռնարկատիրության, զենք-զինամթերքի առգրավման, ազատությունից ապօրինի զրկելու, փաստաթղթի կեղծիքի, ակնհայտ 16 տարին չլրացած անձի նկատմամբ անառակաբարո գործողություններ կատարելու և ինքնասպանության հասցնելու 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 4 անհետ կորած, 10 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 3-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 5, մարմնական վնասվածք հասցնելու և բնակարանային գողության 2-ական ու կողոպուտի 1 դեպք։
Անցած 3 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 41 պատահար, ինչի հետևանքով 2 մարդ զոհվել է, 59-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Traffic accidents kill 3, wound 59 others in Armenia over the weekend
According to the operations reports of Police of Armenia, 125 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of Armenia from May 3 to May 6, 10 of which were previously committed crimes.
Among detected crimes were 30 cases of infliction of bodily harm, 26 cases of personal theft, 18 cases of fraud, 6 cases of battery, 4 cases of squandering or embezzlement, 3 cases of bribery, abuse of office, death threats and arbitrariness, 2 cases of hooliganism, detection of drugs, official forgery or official negligence and violation of the right to vote,
According to the source, 10 wanted people have been detected, 3 others turned themselves in to the Police, 4 missing persons have been found, 3 cases of surrender of arms and ammunition have been registered.
From earlier committed crimes 5 cases of personal theft, 2 cases of infliction of bodily injuries and burglary, 1 case of robbery has been solved.
Over the past 3 days, 41 accidents have been registered in the Republic: 3 persons died, 59 people received bodily injuries of different levels of severity, the source said.