Սլովակիան վավերացրեց Հայաստանի և Եվրամիության միջև կնքված Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության մասին համաձայնագիրը։
Համաձայնագրի վավերացումը ստորագրվել է Սլովակիայի նախագահ Անդրեյ Կիսկայի կողմից։ Այս մասին տեղեկանում ենք Սլովակիայի sme կայքից։
Այս մասին ֆեյսբուքում գրառում է կատարել նաև Սլովակիայում և Չեխիայում ՀՀ նախկին արտակարգ և լիազոր դեսպան, ներկայումս Ուկրաինայում ՀՀ դեսպան Տիգրան Սեյրանյանը:
Այսպիսով, ՀՀ-ԵՄ համաձայնագիրը, որը ստորագրվեց 2017թ.-ի նոյեմբերի 24-ին Բրյուսելում, արդեն վավերացրել է ԵՄ անդամ 14 երկիր, ինչպես նաև Հայաստանը։

Slovakia has ratified the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA) signed between the European Union and Armenia.
Slovak President Andrej Kiska signed the ratification of the agreement on Tuesday, domov.sme.sk reports.
Tigran Seiranian, a former Armenian ambassador to Slovakia and the Czech Republic who currently serves as Armenia’s Ambassador to Ukraine, also revealed the news on Facebook.
The deal signed in the margins of the Eastern Partnership Summit on 24 November 2017 has already been ratified by 14 EU member states, as well as Armenia.