Սլովակիան վավերացրեց Հայաստանի և Եվրամիության միջև կնքված Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության մասին համաձայնագիրը։
Համաձայնագրի վավերացումը ստորագրվել է Սլովակիայի նախագահ Անդրեյ Կիսկայի կողմից։ Այս մասին տեղեկանում ենք Սլովակիայի sme կայքից։
Այս մասին ֆեյսբուքում գրառում է կատարել նաև Սլովակիայում և Չեխիայում ՀՀ նախկին արտակարգ և լիազոր դեսպան, ներկայումս Ուկրաինայում ՀՀ դեսպան Տիգրան Սեյրանյանը:
Այսպիսով, ՀՀ-ԵՄ համաձայնագիրը, որը ստորագրվեց 2017թ.-ի նոյեմբերի 24-ին Բրյուսելում, արդեն վավերացրել է ԵՄ անդամ 14 երկիր, ինչպես նաև Հայաստանը։

Соглашение между Арменией и ЕС ратифицировала еще одна европейская страна – Словакия
Словакия ратифицировала Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и Европейским союзом.
Соответствующий документ подписал действующий президент Словакии Андрей Киска, сообщается на сайте domov.sme.sk.
Об этом на своей странице в социальной сети Facebook сообщил также бывший посол Армении в Словакии и Чехии Тигран Сейранян.
Таким образом, Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и ЕС, которое было подписано 24 ноября 2017 года, ранее уже ратифицировали 14 стран-членов ЕС, а также Армения.