Այսօր՝ Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Տիգրան Վիրաբյանը Պատանի հանդիսատեսի թատրոնում կազմակերպված հանդիպման ժամանակ նշեց, որ տնօրենի պաշտոնի համար հայտարարված մրցույթի արդյունքում մրցութային շեմը հաղթահարած երկու թեկնածուներից քաղաքապետի որոշմամբ թատրոնի տնօրեն է նշանակվել Էմին Թորոսյանը:
«Նշանակումը մեկ տարով է և մենք վստահություն ունենք, որ պարոն Թորոսյանի ծրագրերը կյանքի կկոչվեն: Պայմանագրի երկարացումը և հետագա պաշտոնավարումը պետք է ցանկացած ղեկավար վաստակի իր կատարած աշխատանքով, մի շարք ծրագրերի մասին քննարկում ունեցել ենք, որոշներն էլ քննարկման փուլում են: Պետք է ճիշտ խաղացանկային քաղաքականություն վարենք, այնպիսի փոփոխություններ անենք, որ Պատանի հանդիսատեսի թատոնը լավագույններից մեկը լինի Երևան քաղաքում»,- Պատանի հանդիսատեսի թատրոնի մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ նշել է Տիգրան Վիրաբյանը:
Էմին Թորոսյանն էլ իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել Երևանի քաղաքապետարանին վստահության համար, նշելով. «Թատրոնի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար լինելու ամիսների ընթացքում ինձ հնարավորություն էր ընձեռնվել խնդիրներին ծանոթանալու ներսից և որոշակիորեն ուրվագծելու դրանց լուծման ճանապարհը, որով մենք արդեն շարժվում ենք առաջ: Այո, կարծում եմ, որ մեկ տարին լավագույնս դրսևորվելու ժամանակահատված է առաջ գնալու և զարգանալու համար: Վստահ եմ՝ մեր աշխատակազմը կարող է լուծել խնդիրները և իրագործել նոր ծրագրեր»:

Сегодня вице-мэр Еревана Тигран Вирабян на встрече, организованной в Ереванском театре юного зрителя, отметил: решением мэра, из двух кандидатов, преодолевших соответствующий порог в результате объявленного конкурса на замещение должности директора театра, директором назначен Эмин Торосян.
«Он назначен сроком на один год, и мы уверены, что планы г-на Торосяна будут претворены в жизнь. Продление контракта и его последующее пребывание в должности должны основываться на работе, проделанной каждым руководителем. У нас были обсуждения по ряду программ, некоторые находятся на стадии обсуждения. Мы должны проводить верную репертуарную политику, внести такие изменения, чтобы Театр юного зрителя стал одним из лучших в Ереване», – отметил Тигран Вирабян.
Эмин Торосян, в свою очередь, поблагодарил мэрию Еревана за доверие, отметив: «В течение месяцев, пока я исполнял обязанности директора театра, мне была предоставлена возможность ознакомиться с проблемами изнутри и в определенной степени наметить путь решения, в соответствии с которым мы уже движемся вперед. Да, я думаю, что год – период, чтобы показать себя наилучшим образом, идти вперед и развиваться. Я уверен, что наши сотрудники могут решить проблемы и реализовать новые проекты».