Դատախազ. Մենք պետք է բողոքարկենք այս դատական ակտը
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցը փոփոխելու վերաբերյալ դատարանի քիչ առաջ հրապարակած որոշումը մեղադրող կողմը մտադիր է բողոքարկել։
«Դատական ակտը քիչ առաջ ենք ստացել, պատճառաբանություններին օբյեկտիվ պատճառներով այս պահին ծանոթ չենք, սակայն հաշվի առնելով, որ  մենք սկզբունքորեն համարում ենք, որ խափանման միջոց  կալանքն ընտրված էր ճիշտ և դա միակն էր ,որ կարող էր զսպել նրա պատշաճ վարքագիծը, հետևաբար մենք պետք է բողոքարկենք այդ դատական ակտը»,-դատարանի դիմաց հայտարարեց գործով մեղադրող դատախազը։
Նա նշեց, որ առավել մանրամասն դատախազությունն իր դիրքորոշումը կհայտնի դատարանի պատճառաբանություններին ծանոթանալուց հետո։

Прокуроры намерены обжаловать решение суда об освобождении Роберта Кочаряна
Прокуроры по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна обжалуют решение суда общей юрисдикции города Ереван об освобождении Кочаряна из-под ареста под личное поручительство.
«Чуть ранее мы получили судебный акт, по объективным причинам пока не ознакомились с обоснованием, однако, учитывая, что мы принципиально считаем, что избранная мера пресечения в виде ареста была правильной и была единственной, что могло обеспечить его надлежащее поведение, следовательно, мы должны обжаловать этот судебный акт», – заявил в беседе с журналистами прокурор-обвинитель.
Он отметил, что более подробно прокуратура заявит о своей позиции после ознакомления с обоснованием решения суда.