Արտոնություն՝ «Ջերմուկ գրուպ» ընկերությանը
Կառավարության որոշմամբ «Ջերմուկ գրուպ» ընկերությանը գերակա ոլորտում իրականացվող ներդրումային ծրագրի շրջանակներում կօգտվի ներմուծվող տեխնոլոգիական սարքավորումները, դրանց բաղկացուցիչ ու համալրող մասերը, հումքը և նյութերը ներմուծման մաքսատուրքից ազատելու արտոնությունից։
Գործադիրի այսօրվա նիստում Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն ասաց, որ նախատեսվում է ծրագրի շրջանակում իրականացնել 363,110,020 ՀՀ դրամի ներդրում ապրանքների ձեռքբերման համար: Նախատեսվում է ներդրումային ծրագրի շրջանակում ստեղծել 13 նոր աշխատատեղ՝ 350 հազար դրամ միջին աշխատավարձով։
Ծրագրով նախատեսված արտադրանքի ընդհանուր ծավալը կկազմի 756 մլն դրամ, որից 30 մլն ՀՀ դրամի արտադրանքը կիրացվի Հայաստանի տարածքում, 696 մլն դրամի արտադրանքը` ԵԱՏՄ այլ անդամ երկրների տարածքում, 30 մլն դրամի արտադրանքը` երրորդ երկրների տարածքում:

The Armenian government has granted a privilege to Jermuk Group, the largest producer of mineral and natural spring water in Armenia.
The company will be freed from customs duties for imports of technological equipment, their components and raw materials on the sidelines of an investment project.
The project eyes investments totaling to 363,110,020 drams for purchase of the products, Minister of Economic Development and Investments Tigran Khachatryan said at a Cabinet meeting on Thursday.
13 new jobs with an average monthly salary of 350,000 drams are also planned to be created as part of the project.