Դատախազությունը Քոչարյանի գործով երկու բողոք է ներկայացրել
ՀՀ դատախազությունը բողոքարկել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի երկու որոշում։  Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արևիկ Խաչատրյանից։
«Մեկը՝ վարույթը կասեցնելու և այն Սահմանադրական դատարան ուղարկելու բողոքն է, մյուսը՝ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցը փոփոխելու մասին դատարանի որոշումների դեմ»,- հայտնեց նա։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 20-ին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Դավիթ Գրիգորյանը գործը կասեցրել է և ուղարկել Սահմանադրական դատարան։

Прокуратура Армении подала две жалобы на решения суда по делу Роберта Кочаряна
Прокуратура Армении обжаловала два решения суда общей юрисдикции Еревана по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и других должностных лиц. Об этом корреспонденту Panorama.am сообщила начальник отдела по связям с общественностью Генеральной прокуратуры Армении Аревик Хачатрян.
«Это жалоба на решение о приостановлении производства и обращении в Конституционный суд, а также на постановление об изменении меры пресечения Роберту Кочаряну», – отметила она.
Напомним, 20 мая суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Давида Григоряна принял решение о приостановлении производства и обращении в Конституционный суд.