Մայիսի 24-ին, ժամը 15:00-ի դրությամբ, ճանապարհային ոստիկանության կարգախմբերը հանրապետության ճանապարհային ոստիկանության պահպանվող հատուկ տարածքներ են տեղափոխել 106 տրանսպորտային միջոց, որոնցից 43-ը մայրաքաղաքում, իսկ 63-ը մարզերում:
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ 71 մեքենա վարել են անչափահասներ, իսկ մնացածը՝ տարբեր իրավախախտումների՝ մեքենայի պատուհանից կախվելու, համապատասխան փաստաթղթեր չունենալու և այլ խախտումների համար:
Մինչ այս պահը շրջանավարտների մասնակցությամբ որևէ պատահար չի արձանագրվել:
Հիշեցնենք, որ «Վերջին զանգի» միջոցառումների հետ կապված՝ ճանապարհային ոստիկանությունն այսօր ուժեղացված ծառայություն է իրականացնում հանրապետության ողջ տարածքում:

«Последний звонок» в Армении: к 15:00 на штрафплощадки доставлено свыше 100 машин
Сегодня, 24 мая, по положению на 15:00, экипажи Дорожной полиции на особо охраняемые площадки Дорожной полиции Армении доставили 106 транспортных средств – 43 в Ереване и 63 в областях.
При этом в 71 случае за рулем ТС находились несовершеннолетние, остальные случаи касаются других правонарушений.
До сего момента ДТП с участием выпускников не зарегистрировано.
Сегодня, 24 мая, в школах Армении состоялась ежегодная торжественная церемония «Последний звонок». В связи с праздничными мероприятиями Дорожная полиция Армении осуществляет усиленное дежурство на всей территории республики.
Полиция призывает родителей не доверять управление ТС несовершеннолетним, в  случае надобности лично садиться  за руль автомобиля, на массовых мероприятиях сопровождать своих детей.