Փաշինյանը շնորհավորել է Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության թագավոր Աբդալլահ Երկրորդին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության թագավոր Աբդալլահ Երկրորդին՝ երկրի Անկախության օրվա առթիվ:
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության ներկայացրած ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության ազգային տոնի` Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Հայաստանի և Հորդանանի ժողովուրդները միմյանց կապված են ջերմ, բարեկամական ավանդույթներով, որի վառ ապացույցը Հորդանանում գոյություն ունեցող բազմադարյա հայ համայնքն է:
Լիահույս եմ, որ զարգացման մեծ ներուժ ունեցող հայ-հորդանանյան փոխշահավետ համագործակցությունը կշարունակի ամրապնդվել և խորանալ՝ ի շահ մեր ժողովուրդների:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հորդանանի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն»:

Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to King Abdullah II of the Hashemite Kingdom of Jordan on Jordan’s Independence Day. As the press department at the government reports, the message reads, in part:
“I warmly congratulate you on the national holiday of the Hashemite Kingdom of Jordan - Independence Day.
The peoples of Armenia and Jordan are bound by warm, friendly traditions as evidenced by the availability of a vibrant centuries-old Armenian community in Jordan.
I am hopeful that the mutually beneficial Armenian-Jordanian cooperation will continue to strengthen and deepen in the best interest of our peoples.
Taking this opportunity, I wish you robust health and every success, as well as lasting peace and prosperity to the friendly people of Jordan.”