Հունան Պողոսյան. Եկեք Սյունիք, ներդրում արեք
Սյունիքի մարզի զարգացման գերական ուղղություններն են զբոսաշրջությունը, արդյունաբերությունը, գյուղատնտեսությունը ու տեղակատվական տեխնոլգիաների ոլորտը։ Այս մասին հայտարարեց մարզպետ Հունան Պողոսյանը Տաթևում մեկնարկած «Իմ քայլը հանուն Սյունիքի մարզի» ներդրումային բիզնես ծրագրերի համաժողովի իր բացման խոսքում։
«Մարզային իշխանությունները կարող են և պետք է կապող օղակ դառնան գործարարների, պետական կառույցների, բիզնես գաղափարներ ունեցողների միջև՝ երաշխավորելով, որ նոր ձեռնարկների իրագործման ճանապարհին չենք հանդիպելու ավելորդ վարչարարության, բյուրոկրատական քաշքշուկների, որևէ բացասական իրողության, որը կխանգարի ձեր ներդրումների համար ամուր հող ստեղծելուն, երաշխավորելով, որ տեսնելու եք միայն բարի կամեցողություն ու օժանդակություն»,-նշեց նա։
Պողոսյանը կոչ արեց բոլորին լինել, ակտիվ, նախաձեռնող, օգտվել նոր ստեղծվող հարթակից ու քայլ անել՝ հանուն Սյունիքի։
«Եկեք Սյունքի, ներդրում արեք, միասին զարգացնենք Սյունիքը»,-ասաց մարզի ղեկավարն ու բարի երթ մաղթեց համաժողովին։

Унан Погосян: Приезжайте в Сюникскую область Армении, делайте инвестиции
Приоритетными направлениями развития Сюникской области Армении являются туризм, промышленность, сельское хозяйство и сфера информационных технологий. Об этом заявил в своей речи на форуме инвестиционных бизнес-программ «Мой шаг во имя Сюникской области» губернатор Унан Погосян.
«Областные власти могут и должны стать связующим звеном для предпринимателей, государственных структур, имеющих бизнес-идеи, гарантируя, что на пути реализации новых инициатив мы не столкнемся с лишней бюрократизацией, с какими-либо негативными реалиями, которые воспрепятствуют созданию крепких основ для ваших инвестиций, гарантируя также, что вы увидите исключительно добрую волю и поддержку», – отметил он.
У. Погосян призвал всех быть активными, проявить инициативу, воспользоваться новой площадкой и сделать шаг во имя Сюникской области.
«Приезжайте в Сюникскую область, делайте инвестиции, давайте вместе развивать Сюникскую область», – призвал губернатор.