ՀՀ ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում մայիսի 20-ից 26-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 336 դեպք, որից 139-ը՝ արտակարգ:
ԱԻՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նշված ժամանակահատվածում արձանագրվել է 137 կենցաղային կանչ, 57 հրդեհ, 60 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, որի հետևանքով զոհվել է 6 և տուժել 70 մարդ, իսկ փրկարարական օպերատիվ գործողությունների արդյունքում՝ փրկվել 6 քաղաքացի:
Քաղաքացիների կողմից արձանագրվել է օձերի նկատման 29 դեպք, որոնցից 15-ի դեպքում փրկարարների կողմից օձերը հայտնաբերվել են:
Շաբաթվա ընթացքում արձանագրվել է նաև թունավորման 8 դեպք, որի հետևանքով տուժել է 9, զոհվել՝ 1 քաղաքացի:
ՀՀ ԱԻ նախարարությունը հորդորում է թե՛ կենցաղում, թե՛ ճանապարհներին լինել հնարավորինս զգոն և պահպանել անվտանգության տարրական կանոնները:

The National Center for Crisis Management at Armenia’s Ministry of Emergency Situations responded to a total of 336 calls from 20 to 26 May, of which 139 were emergency cases.
The number included 137 household calls, 57 fire calls, 60 road traffic accidents, as a result of which 6 people died, 70 others suffered injuries, while 6 people were saved due to rescue operations.
The center registered 15 cases of snake detection in the reporting period, the ministry’s press service said.
The past week saw 8 poisoning cases, which left one citizen killed and 9 others wounded.
The ministry urges citizens to be as vigilant as possible and observe the basic safety rules both in everyday life and on roads.