«Գիտե՞ք, բանտը քեզ զրկում է ազատությունից, բայց միայն ֆիզիկական իմաստով, բայց ոչ մի բանտ քո մտքի ու կամքի ազատությունը չի կարող սահմանափակել, և հակառակը մի լուրջ շարժառիթ է ձևավորում առաջ շարժվելու, պայքարելու»,-իր աջակիցների հետ հանդիպմանը հայտարարել է Արցախի և Հայաստանի պաշտոնաթող նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։
Դիմելով ներկաներին, նա նշել է՝ ուրախ է, քանի որ տեսնում է՝ այդ պայքարը մենակ չի մղելու։
«Կա շատ ակտիվ, հետաքրքիր թիմ, որոնց հետ առաջ շարժվելու և նոր հաղթանակներ ունենալու պարտադիր, ուղղակի մի ճանապարհ է լինելու»,-ասել է Ռոբերտ Քոչարյանն ու շնորհակալություն հայտնել բոլորին աջակցության համար, մաղթել նրանց առողջություն ու կամք։
ՀՀ երկրորդ նախագահն անկեղծացել է՝ մեկ տարի առաջ չէր հավատում, որ դեռ այսքան անելիքներ կան։
«Պայքարելու ենք միասին։ Շատ ուրախ եմ, որ կարողանում եմ սա ասել այս հիանալի օրը՝ մեր Առաջին Հանրապետության հռչակման օրը։ Գրեթե պատահական ստացվեց, որ այս հանդիպումը կայացավ այսօր, բայց այն իր մեջ ունի շատ հետաքրքրիր խորհուրդ»,-նկատել է նա։

Kocharyan: I see that I am not alone in this fight
Prison takes away your freedom, but only physical freedom, since no imprisonment can restrict the freedom of your mind and will, former President of Armenia and Artsakh Robert Kocharyan said at a meeting with his supporters on Tuesday.
He stressed ending up behind bars only gives you a serious motive to move forward and struggle.
Addressing the attendees, Kocharyan said he is happy to see that he is not alone in his fight.
“There is an active and interesting team with which there is no path other than moving forward and achieving new victories,” the ex-president said, thanking all for their support, wishing them sound health and strength of will.
Kocharyan stressed one year ago he did not believe that he had so many things to do.
“We shall fight together. I am happy to say all this on such a wonderful day marking the establishment of the First Armenian Republic. The meeting almost chanced to take place today, but it has a very interesting message,” he said.