Մշակույթի նախարարությունում այսօր կայացել է «Սոս Սարգսյանի անվան համազգային թատրոն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության տնօրենի թափուր պաշտոնը զբաղեցնելու համար հայտարարված մրցույթը։ Հաղթել է թատրոնի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար, դերասան Արման Նավասարյանը։
Panorama.am-ի հետ զրույցում նա ասաց, որ գրավոր բոլոր հարցերին ճիշտ պատասխանել է, բանավորն էլ լավ է անցել։
«Ինչքան հասկացա՝ դեմ չկար»,- նշեց Ա. Նավասարդյանը։
Մրցույթին որպես տնօրենի թեկնածու միայն ինքն է մասնակցել։ Եղել է ևս մեկ թեկնածու, սակայն, Ա. Նավասարդյանի տվյալներով, ինքնաբացարկ էր հայտնել։
«Շարունակելու եմ աշխատանքն ավելի ու ավելի եռանդով»,- ասաց թատրոնի տնօրենը։
Հիշեցնենք, որ 2018 թ. դեկտեմբերին թատրոնի դերասանները գործադուլ էին հայտարարել՝ պահանջելով տնօրեն Վիգեն Չալդրանյանի հրաժարականը։ Դեկտեմբերի 12-ին նա հրաժարական տվեց։ Դրանից հետո թատրոնի դերասան Արման Նավասարդյանը նախարարի պաշտոնակատար Նազենի Ղարիբայնի հրամանով վեց ամիս ժամանակով նշանակվել է թատրոնի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար։

Арман Навасардян стал директором театра «Амазгаин» имени Соса Саркисяна
В министерстве культуры Армении сегодня состоялся конкурс на замещение вакантной должности директора «театра “Амазгаин” имени Соса Саркисяна». Победил временно исполняющий обязанности директора театра, актер Арман Навасардян.
В беседе с корреспондентом Panorama.am он сказал, что верно ответил на все письменные вопросы, собеседование также прошло хорошо.
«Насколько понял, никто не был против», – отметил А. Навасардян.
Отметим, что он был единственным кандидатом на должность директора. Был также ещё один кандидат, однако, по словам А. Навасардяна, он заявил о самоотводе.
«Продолжу работу с ещё большим усердием», – отметил директор театра.
Напомним, что в декабре 2018 года актеры театра объявили забастовку, требуя отставки директора театра Вигена Чалдраняна. 12 декабря он подал в отставку. После этого актер театра Арман Навасардян указом и.о. министра культуры Назени Гарибян был назначен на должность временно исполняющего обязанности директора театра сроком на шесть месяцев.