Դավիթ Բաբայան. Բանդաներ Արցախում չկան
Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանն արձագանքել է Արցախի պաշտպանության նախկին նախարար Սամվել Բաբայանի գրասենյակի տարածած հայտարարությանը։
«Բանդաներ Արցախում չկան, չի կարող լինի Արցախում բանդա: Բայց Սևանի մայրուղու Սևան-Մարտունի ճանապարհահատվածին Սամվել Բաբայանի համակիրների և զինակից ընկերների ճանապարհը փակելու և հրազենից կրակահերթ արձակելու կապակցությամբ պիտի ուսումնասիրվի այդ ամենը, որպեսզի պաշտոնապես, բոլորի համար պարզ լինի, եթե ինչ-որ մեղավորներ կան՝ անհատներ, չգիտեմ ինչ է եղել այնտեղ, այդ հարցը պիտի ուսումնասիրվի:
Եթե ճիշտ են պնդում, եթե կան մեղավորներ, ովքեր օրենք են խախտել, բնական է՝ որևէ մեկը արտոնյալ պայմաններ չպետք է ունենա: Հետաքննությունից հետո կարելի կլինի տալ վերջնական գնահատական: Բայց եթե լինեն մեղավորներ, նրանք կպատժվեն, պետք է պատժվեն, այլ ճանապարհ չկա:
Անթույլատրելի է ինչպես զրպարտությունը, այնպես էլ ուժային ցանկացած միջամտություն քաղաքական գործընթացին»,-ընդգծել է Բաբայանը։

Пресс-секретарь президента Республики Арцах (НКР) Давид Бабаян обратился к заявлению, распространенному ранее офисом бывшего командующего Армией обороны Арцаха Самвела Бабаяна.
«В Арцахе нет и не может быть банд. Перекрытие дороги и обстрел из огнестрельного оружия в направлении соратников Самвела Бабаяна на трассе Севан-Мартуни должны быть изучены, чтобы для всех официально все прояснилось.
Пока непонятно, что там произошло, если есть виновные, нужно это выяснить. Если утверждения офиса Бабаяна соответствуют действительности, если есть виновные, нарушившие закон, то естественно никто не должен пользоваться привилегиями.
После завершения предварительного следствия можно будет дать окончательную оценку. Но, если будут виновные, они понесут наказание, должны быть наказаны, иного пути нет.
Неприемлемы как клевета, так и попытка любого силового вмешательства в политический процесс», – указал Бабаян.