Հարկային օրենսգրքի փոփոխությունների մեծ փաթեթը լիագումար նիստերի օրակարգ կմտնի հունիսի սկզբին
«Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը հավանություն է տվել Հարկային օրենսգրքի փոփոխությունների փաթեթին, խոսքը մեծ փոփոխությունների մասին է, որը կառավարությունը նախաձեռնել էր»,- խորհրդարանում այս մասին այսօր հիշեցրեց ԱԺ տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը։
Պատգամավորը տեղեկացրեց, որ հունիսի առաջին տասնօրյակի ընթացքում արտահերթ նիստով առաջին ընթերցմամբ Հարկային օրենսգրքի փոփոխությունների մեծ փաթեթը կմտնի լիագումար նիստերի օրակարգ։
«Բայց այս քառօրյա չի ներառվել, քանի որ քառօրյան բավական հագեցած էր, իսկ Հարկային օրենսգրքի թեման պետք է բավական երկար քննարկվեր, որոշվել է չներառել։ Ցանկանում եմ տնտեսվարողներին ասել, որ հանգիստ լինեն, օրինագիծը սահմանված ժամկետում ընդունվելու է»,- հավելեց նա։

Tax reform package to be brought to Armenian parliament in early June
The Armenian parliament’s Standing Committee on Economic Affairs have approved a government-drafted massive bill package proposing changes to the country’s Tax Code, the committee’s chairman, Babken Tunyan told lawmakers at a regular parliament session on Thursday.
The tax reform package will be put on the agenda of the National Assembly’s plenary session after passing the first reading in an emergency session to be held within the first ten days of June, he said.
“The bill wasn’t included in this four-day session since it has quite a busy agenda, while the Tax Code issue requires long debates. I want to tell businessmen not to worry, since the bill will be adopted within the set timeframes,” he said.