Հենրիխ Մխիթարյանը Երևանում  մասնակցում է Եվրոպայի մինչև 19 տարեկանների առաջնության եզրափակիչ փուլի վիճակահանությանը
13:14 31/05/2019
Հենրիխ Մխիթարյանը Երևանում մասնակցում է Եվրոպայի մինչև 19 տարեկանների առաջնության եզրափակիչ փուլի վիճակահանությանը
Երևանի «Մարրիոթ Արմենիա» հյուրանոցում մեկնարկել է հուլիսի 14-ից 27-ը Հայաստանում կայանալիք Եվրոպայի մինչև 19 տարեկանների առաջնության եզրափակիչ փուլի վիճակահանությունը։
Վիճակահանությանը մասնակցում էին  նաև Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ, կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը և կիսապաշտպան Մարկոս Պիզելին։  Արարողության հանդիսավարն է Արամ MP3-ը։
Մասնակից 8 հավաքականները՝ Հայաստանի, Չեխիայի, Ֆրանսիայի, Իռլանդիայի, Իտալիայի, Նորվեգիայի, Իսպանիայի և Պորտուգալիայի հավաքականները վիճակահանության արդյունքում կբաժանվեն 2 խմբերի, յուրաքանչյուրում` 4-ական թիմ:
Ահա վիճակահանության արդյունքները՝

В гостинице «Мариотт Армения» в Ереване состоялась жеребьевка финального этапа чемпионата Европы по футболу среди юношей до 19 лет, который пройдет с 14 по 27 июля в Армении. Участие в церемонии жеребьевки, приняли игроки сборной Армении Генрих Мхитарян и Маркос Пиззелли.
Как сообщает «Sport24.ru», восемь сборных, квалифицировавшихся в финальный турнир, были разделены на две группы. В группе А выступят команды Армении, Португалии, Италии и Испании, а в квартете В сыграют команды Чехии, Ирландии, Норвегии и Франции.
Действующим чемпионом Европы U19 является сборная Португалии, которая в прошлом году в финале обыграла итальянцев (4:3, дополнительное время).