Կայացել է Հենրիխ Մխիթարյանի անվանական նամականիշի մարման արարողությունը
Ֆուտբոլային ակադեմիայի շենքում «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Սպորտ. Հայ անվանի ֆուտբոլիստներ. Հենրիխ Մխիթարյան» թեմային:
«Հայփոստ» ընկերությունից հայտնում են, որ 450 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշը տպագրված է Կանադայի “Lowe Martin Group” տպագրատանը՝ 40 000 տպաքանակով: Նամականիշի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի գլխավոր դիզայներ Վահագն Մկրտչյանը:
Նամականիշի վրա պատկերված է հայ անվանի ֆուտբոլիստ, Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը՝ Հայաստանի հավաքականի մարզաշապիկով: Հ. Մխիթարյանի դիմանկարը կատարված է համակարգչային գրաֆիկայի եղանակով:
Նամականիշի մարումն իրականացրեցին ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության փոխնախարար Գեղամ Վարդանյանը, Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը, «ՀայՓոստ» ընկերության Խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:
Հենրիխ Մխիթարյանը ծնվել է 1989 թվականի հունվարի 21-ին Երևանում՝ Մարինա Թաշչյանի և 1980-ականների Երևանի «Արարատ» ֆուտբոլային ակումբի հայտնի հարձակվող Համլետ Մխիթարյանի ընտանիքում։ Ներկայումս Մխիթարյանը հանդես է գալիս անգլիական Պրեմիեր լիգայի «Արսենալ» ակումբում որպես կիսապաշտպան։ 2012 թ.-ին Մխիթարյանը արժանացել է Երևանի պատվավոր քաղաքացու կոչմանը: 2017 թ.-ին Մխիթարյանը Հայաստանի Հանրապետության նախագահի կողմից պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի շքանշանով:
Հ. Մխիթարյանը ութ անգամ դարձել է Հայաստանի լավագույն ֆուտբոլիստ (2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 թվականներին)։ Նա Հայաստանի ազգային հավաքականի պատմության լավագույն ռմբարկուն է՝ 82 խաղում 27 խփած գնդակով։

В Ереване погасили посвященную Генриху Мхитаряну почтовую марку
Компания «Айпост» (Армпочта) во вторник погасила и ввела в обращение почтовую марку на тему «Спорт. Известные армянские футболисты. Генрих Мхитарян».
Как сообщается на сайте «Айпост», почтовая марка номиналом 450 драмов отпечатана в типографии «Lowe Martin Group» в Канаде тиражом в 40 000 экземпляров. Дизайн почтовый марки разработан главным дизайнером ЗАО «Айпост» Ваагном Мкртчяном.
Согласно информации, на почтовой марке изображен армянский известный футболист, капитан национальной сборной Армении Генрих Мхитарян в футболке национальной сборной Армении по футболу. Портрет Г. Мхитаряна выполнен в стиле компьютерной графики.
Почтовую марку погасили Заместитель министра высокотехнологичной промышленности Республики Армения Акоп Аршакян, капитан национальной сборной Армении по футболу Генрих Мхитарян, Председатель совета ЗАО «Айпост» Хуан Пабло Гечиджян, Президент Союза филателистов Армении Овик Мусаелян.
Генрих Мхитарян родился 21-го января 1989 года в Ереване в семье Марины Ташчян и известного нападающего ереванского футбольного клуба “Арарат” 1980-х годов Гамлета Мхитаряна. В настоящее время Мхитарян выступает в английской Премьер лиги в футбольном клубе «Арсенал» в качестве полузащитника. В 2012 году Мхитарян был удостоен звания почетного гражданина Еревана. В 2017 году Мхитарян был награжден президентом Республики Армения орденом первой степени «За заслуги перед Отечеством».
Г. Мхитарян восемь раз был признан лучшим футболистом Армении (2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 гг.). Он лучший бомбардир в истории национальной сборной Армении, забивший 27 мячей в 82 матчах.