Արցախի ՊԲ. Ադրբեջանական զինուժը հայ դիրքապահների ուղղությամբ կիրառել է ականանետ և նռնականետ
Հունիսի 2-ից 8-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 250 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 2500 կրակոց:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ բացի հրաձգային զինատեսակներից, հունիսի 4-ին ՊԲ հյուսիսային հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (4 արկ) և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (25 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի սադրանքը լռեցնելու համար դիմել են համապատասխան գործողությունների՝ շարունակելով վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Azerbaijan applies mortars, grenade launcher at the Line of Contact
The Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 250 times in the past week. In the period June 2- 8, the adversary fired around 2,500 shots towards the Armenian defense positions from firearms of different calibres, the Artsakh Defense Ministry told Panorama.am.
Apart from firearms, on June 4 the adversary applied 60mm mortar (4 shells) and RPG-17 grenade launcher in the northern direction of the line of contact.
The Defense Army’s frontline troops resorted to response action to silence the provocation and continued confidently fulfilling their military tasks.