Արցախի ՊԲ. Ադրբեջանական զինուժը հայ դիրքապահների ուղղությամբ կիրառել է ականանետ և նռնականետ
Հունիսի 2-ից 8-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 250 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 2500 կրակոց:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ բացի հրաձգային զինատեսակներից, հունիսի 4-ին ՊԲ հյուսիսային հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (4 արկ) և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (25 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի սադրանքը լռեցնելու համար դիմել են համապատասխան գործողությունների՝ շարունակելով վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана применили в направлении армянских позиций миномет и гранатомет
В период со 2 по 8 июня на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 250 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
За указанный период времени ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 2500 выстрелов.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, помимо стрелковых орудий, 4 июня  в направлении дислоцированных в северном направлении боевых позиций АО, ВС Азербайджана применили также 60-миллиметровый  миномет (4 снаряда) и гранатометы  АГС-17 (25 снарядов).
Для  пресечения  провокации противника передовые  части Армии обороны предприняли соответствующие  действия,  продолжая уверенно выполнять поставленную  перед ними боевую  задачу.