Զարեհ Սինանյանը հրաժարվել է Գլենդելի քաղաքապետական խորհրդի անդամի պաշտոնից
Գլենդելի քաղաքապետական խորհրդի անդամ Զարեհ Սինանյանը հունիսի 7-ին հրաժարական է ներկայացրել, որպեսզի կարողանա Հայաստանի կառավարությունում բարձրաստիճան պաշտն ստանձնել։ «Ասպարեզի» հաղորդմամբ այդ մասին  տեղեկացնում է Գլենդելի քաղաքապետարանը։
Գլենդելի քաղաքապետ Արա Նաջարյանը շնորհակալություն է հայտնել Սինանյանին՝ Գլենդելին մատուցած իր ծառայությունների համար։  Զարեհ Սինանյանն առաջին անգմ ընտրվել է Գլենդելի քաղաքապետական խորհրդի անդամ 2013 թվականին, վերընտրվել է 2017-ին։ Երկու անգամ ստանձնել է քաղաքապետի պաշտոնը՝ 2014-2015 թթ. և 2018-2019 թթ։
Ըստ աղբյուրի, մամուլում հրապարակումներ կան, որ Սինանյանը Հայաստանի կառավարությունում զբաղեցնելու է վարչապետին կից Սփյուռքի գլխավոր հանձնակատարի պաշտոնը:

«Asbarez»: Член горсовета Глендейла Заре Синанян ушёл в отставку ради высокого поста в Армении
Член городского совета Глендейла Заре Синанян 7 июня подал в отставку, чтобы суметь занять высокий пост в Армении. Об этом сообщает издание Asbarez со ссылкой на мэрию Глендейла.
Мэр Глендейла Ара Наджарян выразил благодарность Заре Сисаняну за работу. Отмечается, что Заре Сисанян впервые был избран в городской совет Глендейла в 2013 году, переизбран – в 2017 году. Дважды был избран мэром города: с 2014-2015 гг., с 2018-2019 гг.
Согласно источнику, в прессе муссируются сведения, что Сисанян займет должность Главного комиссара по делам Диаспоры.