Զեյնալյանն ասաց՝ որն է եղել իր հրաժարականի պատճառը
Հրաժարականի դիմում ներկայացրած արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը, Ազգային Ժողովում ի պատասխան լրագրողների հարցերի, կարճ ներկայացրեց իր այդ քայլի պատճառները։
«Գնահատելով բոլոր տեղեկատվական հոսքերը մեդիայով ու ոչ միայն մեդիայով` այդպիսի որոշում եմ կայացրել, ներկայացրել եմ հրաժարականի դիմում»,-ասաց նա։
Այլ հարցերի Զեյնալյանը խոստացավ ավելի ուշ պատասխանել, շտապում էր Բարձրագույն դատական խորհրդի նիստին, որի ընթացքում քննարկվելու է իր միջնորդությունը՝ դատավորին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու վերաբերյալ։

Представивший заявление об отставке министр юстиции Армении Артак Зейналян в ходе брифинга с журналистами в Национальном Собрании Армении кратко ответил о причине принятого им решения.
«Оценив все информационные потоки в медиа и не только в медиа – принял подобное решение, представил заявление об отставке», – отметил он.
На другие вопросы А. Зейналян обещал ответить чуть позже, поскольку спешил на заседание Высшего судебного совета РА, в ходе которого будет обсуждено его ходатайство касательно привлечения судьи к дисциплинарной ответственности.