Արմեն Գյուլբուդաղյանց. Ամեն ինչ անելու ենք լավ արդյունքի հասնելու համար
Հունիսի 10-ին Հայաստանի ազգային հավաքականն անցկացրել է վերջին մարզումը հունիսի 11-ին կայանալիք Հունաստան-Հայաստան հանդիպումից առաջ: ՀՖՖ կայքից տեղեկանում ենք, որ Աթենքի Օլիմպիական մարզադաշտում կայացած մարզմանը մասնակցել են բոլոր 22 ֆուտբոլիստները: Հավաքականի մարզչական շտաբը փորձարկել է հիմնական կազմի մի քանի տարբերակ:
Հունաստան-Հայաստան հանդիպումը կսկսվի Երևանի ժամանակով 22։45-ին:
Նախօրեին Աթենքի Օլիմպիական մարզադաշտում, կայացել է Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյուլբուդաղյանցի և կիսապաշտպան Գևորգ Ղազարյանի նախախաղային մամուլի ասուլիսը
«Թե հաղթած, թե պարտված խաղը պետք է շուտ մոռանալ, պատրաստվել հաջորդ խաղին։ Նոր խաղ է լինելու, պետք է մեծ տրամադրվածությամբ մոտենալ այդ խաղին, որ կարողանանք լավ արդյունքներ գրանցել»,- ասել է  Արմեն Գյուլբուդաղյանցը։
Նա նշել է, որ հաշվի են առնելու ինչ-որ գործոններ,  Հունաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստների ուժեղ և թույլ կողմերը, բայց ավելի շատ կենտրոնանալու են իրենց խաղի վրա։

Тренер Армен Гюльбудагянц о матче Армения-Греция: Сделаем и учтем все, чтобы достичь хорошего результата
Накануне, 10 июня, на Олимпийском стадионе Афин состоялась предматчевая пресс-конференция главного тренера сборной Армении по футболу Армена Гюльбудагянца и полузащитника национальной команды Геворка Казаряна. Видео с пресс-конференции приводится на сайте Федерации футбола Армении.
Сегодня, 11 июня, в 22:45 на стадионе «Олимпийский» в Афинах состоится матч между сборными Армении и Греции в рамках четвертого тура отборочного турнира Чемпионата Европы. Накануне сборная Армении провела последнюю тренировку перед матчем, в ней участвовали все 22 футболиста.
«Независимо от того, победила команда или проиграла, нужно быстро забыть предыдущий матч и настроиться к следующей игре. Будет новый матч, нужно с серьезным настроем подходить к этой игре, чтобы показать хорошие результаты», – сказал наставник сборной.
Он отметил также, что будут учтены определенные факторы, сильные и слабые стороны футболистов сборной Греции, но акцент будет ставиться больше на собственной игре.