«Մենք մեր աջակցություն ենք հայտնել ՎԵՏՕ նախաձեռնությանը։ Ենթադրում եմ, որ պարբերաբար կմասնակցենք ակցիաներին»,-հայտարարեց «Ադեկվադ» ընդդիմադիր կուսակցության հիմնադիրներից Արթուր Դանիելյանը։
Նա իր կուսակիցներից մի քանիսի հետ եկավ Բաց հասարակության հիմնադրամ կազմակերպության գրասենյակի դիմաց։ Հիշեցնենք, որ այստեղ Սորոսի գրասենյակի գործունեության դադարեցման պահանջով ակցիա են իրականացնում ՎԵՏՕ նախաձեռնության անդամներն ու աջակիցները։
Դանիելյանն անդրադարձավ ոստիկանության կողմից իրեն ու ընկերներին բերման ենթարկելու դեպքերին։ Ասաց՝ արդեն 24 ժամ է անցել, բայց դեռ որևէ մեկը բերման չի ենթարկվել։
«Բայց մենք պատրաստ ենք։ Հնարավոր է՝ սրացումներ լինեն որոշ մարդկանց մոտ, և դա արտացոլվի մեր ու իրավապահների ևս մեկ հանդիպմամբ»,-ասաց Դանիլյանը։
Նա նշեց, որ իշխանության կողմից իրենց «լռեցնելու, չեզոքացնելու» գործողությունները միայն իրենց ուժեղացնում են, ավելի մեծ թափով են շարունակելու իրենց գործունեությունը։
«Թե մարդկային ռեսուրսների, թե ֆինանսական, թե մեդիա ռեսուրսների առումով մենք միայն շահում ենք, երբ իշխանությունները նման քայլի են դիմում։ Դա նաև տարակուսանք է առաջացնում սոցցանցերում, մարդիկ չեն հասկանում, թե ինչու է Նիկոլ Փաշինյանը շարունակաբար ու հետևողականորեն ձեռնարկում քայլեր, որոնց արդյունքում մենք միայն շահում ենք։ Այս հարցի պատասխանը տրամաբանության դաշտում հնարավոր չէ գտնել»,-ասաց նա։

Артур Даниелян: Мы только в выигрыше от шагов Никола Пашиняна
«Мы выразили нашу поддержку движению ВЕТО. Предполагаю, что периодически будем участвовать в акциях», – заявил учредитель оппозиционной партии «Адеквад» Артур Даниелян.
Он вместе с несколькими однопартийцами прибыл к зданию офиса «Фонды открытого общества – Армения». Напомним, что представители и сторонники движения ВЕТО проводят здесь акцию протеста.
А. Даниелян, обратился к случаям, когда сотрудники полиции подвергали приводу его и друзей. Он отметил, что прошло уже 24 часа, но никто пока не был подвергнут приводу.
«Но мы готовы. Возможно, у некоторых людей случится обострение, и это проявится ещё одной встречей между нами и сотрудниками правоохранительных органов», – отметил А. Даниелян.
Он отметил, что действия властей по их «замалчиванию, нейтрализации» только делают их сильнее, они начнут осуществлять свою деятельность более масштабно.
«Как по части человеческих ресурсов, так и финансовых, медиа-ресурсов, мы в выигрыше, когда власти идут на подобные шаги. Это даже вызывает недоумение в соцсетях, люди не понимают, почему Никол Пашинян последовательно предпринимает шаги, в результате которых мы только в выигрыше. Ответ на этот вопрос невозможно найти в рамках логики», – отметил А. Даниелян.