Առատաշենում կնոջն ու աներորդուն սպանած անձը ձերբակալվել է
ՔԿ Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ Առատաշեն գյուղում 63-ամյա տղամարդու կողմից իր կնոջ և վերջինիս եղբոր սպանության հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: 63-ամյա տղամարդը ձերբակալվել է:
Քննչական կոմիտեից հայտնում են, որ նախնական տվյալներով՝ 2019թ. հունիսի 11-ին՝ ժամը 15:15-ի սահմաններում, Արմավիրի մարզի Առատաշեն գյուղի տներից մեկի բակում, կենցաղային հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ, 1955 թվականին ծնված տղամարդն իր մոտ գտնվող «Տոզ» տեսակի 5.6 մմ տրամաչափի զենքով կրակել է իր 60-ամյա կնոջ ուղղությամբ, այնուհետև գնացել է նույն գյուղում բնակվող կնոջ 70-ամյա եղբոր տուն և իր մոտ գտնվող նույն զենքով կրակել նաև վերջինիս ուղությամբ:
Ստացած հրազենային մարմնական վնասվածքների արդյունքում 60-ամյա կինը և վերջինիս եղբայրը մահացել են:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով: 63-ամյա տղամարդը ձերբակալվել է՝ երկու անձի սպանության կասկածանքով:
Հանցագործության գործիք հանդիսացող «Տոզ» տեսակի 5.6 մմ տրամաչափի զենքն առգրավվել է:
Կատարվել են անհետաձգելի քննչական գործողություններ, այդ թվում՝ խուզարկություն, հարցաքննվել են վկաներ, նշանակվել են դիակի դատաբժշկական, դատահետքաբանական, դատաձգաբանական փորձաքննություններ, առգրավվել են տուժողների և ենթադրյալ հանցագործություն կատարած 63-ամյա տղամարդու հագին դեպքի պահին եղած հագուստները:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների օբյեկտիվ, բազմակողմանի և լրիվ հետազոտումն ապահովելու, ցուցմունքներում մատնանշված հանգամանքներն ստուգելու ուղղությամբ:

СК Армении: Убивший жену и ее брата в селе Арташаван мужчина задержан
В Вагаршапатском следственном отделе следственного управления Следственного комитета Армении по Армавирской области ведется следствие для установления обстоятельств убийства 63-летним мужчиной жены и ее брата в селе Араташен. Как сообщает пресс-служба СК РА, 63-летний мужчина задержан.
По предварительным данным,  11 июня 2019г., около 15:15, во дворе одного из домов села Араташен Армавирской области во время ссоры, возникшей вокруг бытовых вопросов, мужчина 1955 года рождения выстрелил из имеющегося при нем оружия типа «ТОЗ» калибра 5,6 мм в направлении своей 60-летней жены, а затем отправился в дом 70-летнего брата женщины, проживающего в том же селе, и выстрелил из того же оружия также в направлении последнего.
От полученных огнестрельных ранений 60-летняя женщина и ее брат скончались.
По факту инцидента возбуждено уголовное дело по признакам п. 1 ч. 2 ст. 104 и ч. 1 ст. 235 УК РА. 63-летний мужчина задержан по подозрению в убийстве двух человек. Конфисковано оружие, являющееся орудием преступления.
Были проведены неотложные следственные действия, в том числе обыск, допрошены свидетели, назначены экспертизы.
Предпринимаются необходимые следственные и процессуальные меры для обеспечения объективного, всестороннего и полного расследования всех обстоятельств инцидента, проверки указанных в показаниях обстоятельств.