Վանաձորում 15-ամյա պատանին վնասվածքներ է ստացել նռնակի պայթյունից
Այսօր, ժամը 00.10-ին, շտապօգնության կայանից ոստիկանության Բազումի բաժին հաղորդում է ստացվել, որ «աջ դաստակի հրազենային վնասվածք, մարմնի բազմաթիվ բեկորային վնասվածքներ» ախտորոշմամբ հիվանդանոց է տեղափոխվել 15-ամյա պատանի, որը հայտնել է, որ վնասվածքները ստացել է իրենց տանը նռնակի գլխիկի պայթելու հետևանքով:
Ոստիկանությունից տեղեկանում ենք, որ մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ պատանին հունիսի 13-ին, ժամը 21.30-ի սահմաններում, իրենց տան իր սենյակում նռնականման իրը քանդելու ժամանակ, պայթուցիչը ձեռքի մեջ պայթելու հետևանքով վնասել է աջ դաստակի մատները: Հանգամանքները պարզվում են:

В Ванадзоре 15-летний подросток получил повреждения из-за взрыва гранаты
Сегодня в 00:10 по местному времени из станции скорой помощи в отделение полиции Базуми поступил сообщение о том, что в больницу доставлен 15-летний подросток со множественными осколочными ранениями, с повреждениями правой руки, который сообщил, что получил телесные повреждения у себя дома, вследствие взрыва гранаты.
Как сообщает пресс-служба Полиции, выехавшая на место происшествия оперативная группа выяснила, что подросток 13 июня около 21:00 пытался в домашних условиях пытался разобрать похожий на гранату предмет, вследствие взрыва гранаты повреждены пальцы правой руки. Обстоятельства выясняются.