«Իրատես». Ինչ է ասել Վիգեն Սարգսյանը ուսման մեկնելուց առաջ
«Իրատես» թերթը գրում է. «Երբ պաշտպանության նախկին նախարար Վիգեն Սարգսյանը հայտարարեց, թե հունիսից մեկ տարով մեկնում է ԱՄՆ՝ Մասաչուսեթսի տեխնոլոգիական համալսարանում լրացուցիչ կրթություն ստանալու, մամուլը գրեց, թե ՀՀԿ-ից նեղացել, գնացել է:
Սակայն իրականությունն այն է: ՀՀԿ-ի մեր աղբյուրը տեղեկացրեց, որ Վիգեն Սարգսյանը ոչ միայն չի նեղացել, այլև Սերժ Սարգսյանին ասել է, որ եթե ակտիվ քաղաքական գործընթաց սկսվի, ու իր անհրաժեշտությունը զգացվի, ինքը պատրաստ է թողնելու ուսումն ու վերադառնալու:
Ճիշտ է, նրան հորդորել են հանգիստ շարունակել ուսումը, քանի որ հազիվ թե այդ մեկ տարում այնպիսի շրջադարձ լինի, որ ՀՀԿ-ն կրկին «ձիու վրա» հայտնվի»:

«Иратес»: Что сказал Виген Саркисян до отъезда на учебу
Газета «Иратес» пишет, что когда бывший министр обороны Виген Саркисян заявил о том, что с июня на год едет в США, чтобы в Массачусетском технологическом институте получить дополнительное образование, пресса писала, что он обиделся на Республиканскую партию и уехал.
«Однако действительность другая. Наши источники в РПА сообщили, что Виген Саркисян не только не обиделся, но и сказал Сержу Саргсяну, что если начнется активный политический процесс и будет необходимость, он готов оставить учебу и вернуться.
Правда, его призвали спокойно продолжать учебу, поскольку вряд ли за один год может произойти такой поворот, чтобы РПА опять "оказалась на коне"», - отмечает газета.