Արցախում ավտովթարից զինվոր է մահացել
Հունիսի 18-ին՝ ժամը 07:40-ի սահմաններում, ճանապարհատրանսպորտային պատահարի է ենթարկվել ՊԲ  հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պայմանագրային զինծառայող, 1994թ. ծնված  Արայիկ Էրիկի Բալասանյանը: Չնայած բժիշկների գործադրած ջանքերին՝ վնասվածքներ ստացած զինծառայողը ժամը 09:00-ի սահմաններում մահացել է հիվանդանոցում: Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

18 июня около 07:40 военнослужащий контрактной службы одной из дислоцированных на северном направлении воинских частей Армии обороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Араик Эрикович Баласанян (1994г.р.) попал в ДТП.
Несмотря на усилия врачей, около 09:00 военнослужащий скончался в больнице, куда он был доставлен с травмами. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Минобороны Арцаха разделяет тяжелую горечь утраты и выражает свою поддержку членам семьи скончавшегося военнослужащего, его родственникам и сослуживцам.