Վաղը դուք եք պաշտպանելու, զարգացնելու ու շենացնելու մեր երկիրը. Արցախի նախագահ
Այսօր Արցախի Հանրապետության Նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել 2018-2019 ուսումնական տարվա դպրոցականների առարկայական օլիմպիադաների ՀՀ եզրափակիչ փուլում դիպլոմների արժանացած Արցախի աշակերտների պարգևատրման հանդիսավոր արարողությունը:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ նախագահը շնորհավորել է աշակերտներին, նրանց ուսուցիչներին ու ծնողներին առարկայական օլիմպիադաներում ձեռք բերված արդյունքների կապակցությամբ, մաղթել նրանց խաղաղություն, քաջառողջություն ու նոր հաղթանակներ:
«Վաղը դուք եք պաշտպանելու, զարգացնելու ու շենացնելու մեր երկիրը, դուք եք լինելու նրա տերը: Շարունակեք սովորել նույն եռանդով, եղեք միշտ վստահ ձեր ուժերին, ձեր կարողություններին, և ամեն ինչ կստացվի», - ընդգծել է իր ելույթում Բակո Սահակյանը:

The Artsakh Presidential Palace hosted on Tuesday a solemn ceremony of awarding the pupils who have received diplomas in the final stage of the subject Olympiads among schoolchildren held for the 2018-2019 academic year.
The president congratulated the schoolchildren, their teachers and parents on the results achieved in the subject Olympiads wishing them peace, sound health and new victories, the presidential press service reported.
"Tomorrow you will protect, develop and strengthen our country, you will be its masters. I am confident that you will be worthy descendants of your hero fathers and grandfathers. I am confident as I see the very courage, patriotism and enthusiasm in you. Continue learning with the same diligence, be confident of your strengths and abilities and you will succeed,” Sahakyan stressed in his speech.