Վաղը դուք եք պաշտպանելու, զարգացնելու ու շենացնելու մեր երկիրը. Արցախի նախագահ
Այսօր Արցախի Հանրապետության Նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել 2018-2019 ուսումնական տարվա դպրոցականների առարկայական օլիմպիադաների ՀՀ եզրափակիչ փուլում դիպլոմների արժանացած Արցախի աշակերտների պարգևատրման հանդիսավոր արարողությունը:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ նախագահը շնորհավորել է աշակերտներին, նրանց ուսուցիչներին ու ծնողներին առարկայական օլիմպիադաներում ձեռք բերված արդյունքների կապակցությամբ, մաղթել նրանց խաղաղություն, քաջառողջություն ու նոր հաղթանակներ:
«Վաղը դուք եք պաշտպանելու, զարգացնելու ու շենացնելու մեր երկիրը, դուք եք լինելու նրա տերը: Շարունակեք սովորել նույն եռանդով, եղեք միշտ վստահ ձեր ուժերին, ձեր կարողություններին, և ամեն ինչ կստացվի», - ընդգծել է իր ելույթում Բակո Սահակյանը:

Президент Арцаха – участникам олимпиад: Завтра вы будете защищать, развивать и обустраивать нашу страну
13:33 25/06/2019
В резиденции президента Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) 25 июня состоялась торжественная церемония награждения учащихся школ Арцаха, занявших призовые места на заключительном этапе прошедшей в Республике Армения предметной олимпиады среди школьников за 2018-2019 учебный год.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха,  Саакян поздравил школьников, их учителей и родителей с достигнутыми результатами, пожелал им мира, крепкого здоровья и новых побед.
«Завтра вы будете защищать, развивать и обустраивать нашу страну, вы будете ее хозяевами. Продолжайте учиться с той же энергией, будьте уверены в своих силах, возможностях, и все получится», – подчеркнул в своем выступлении Бако Саакян.