52 կգ քաշային բռնցքամարտիկ Բարեղամ Հարությունյանը պարտվեց Մինսկում ընթացող Եվրոպական խաղերի 1/4 եզրափակիչում։
Հարությունյանի մրցակիցն Իսպանիայի ներկայացուցիչ Գաբրիել Էսկոբարն էր, ում հայ բռնցքամարտիկը պարտվեց 0։5 հաշվով։
Հիշեցնենք, որ Բարեղամ Հարությունյանը պայքարը սկսել է 1/8 եզրափակիչից, որտեղ 4։1 հաշվով հաղթել էր Բելառուսի ներկայացուցիչ Էմիլ Ալիևին։
Հունիսի 26-ին հայ բռնցքամարտիկներից ռինգ դուրս կգան նաև Գուրգեն Հովհաննիսյանը (+91 կգ), Անուշ Գրիգորյանը (51 կգ), Կարեն Տոնականյանը (60 կգ), Հովհաննես Բաչկովը (64 կգ) և Գոռ Ներսեսյանը (81 կգ)։

Boxer Baregham Harutyunyan at 52 kg lost the quarter-final of the European Games underway in Minsk, the National Olympic Committee reported. Harutyunyan’s opponent was Spanish Gabriel Escobar to whom the Armenian boxer lost 0:5.
Baregham Harutyunyan had started the competition from the 1/8 finals where had won 4:1 Belarusian representative Emil Aliev.
As the source adds, on June 26 Armenian boxers Gurgen Hovhannisyan (+91 kg), Anush Grigoryan (51 kg), Karen Tonakanyan (60 kg), Hovhannes Bachkov (64 kg) and Gor Nersesyan (81 kg) will also compete.