Մինսկ-2019. Մարմնամարզիկներ Արթուր Դավթյանը և Վահագն Դավթյանն անցել են եզրափակիչ
Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում ընթացող երկրորդ Եվրոպական խաղերի մրցումային 7-րդ օրը` հունիսի 27-ին, պայքարի էին դուրս ելել սպորտային մարմնամարզիկները։ ՀԱՕԿ-ի հաղորդմամբ, այս մարզաձևում Հայաստանն ունի 3 ներկայացուցիչ՝ Վահագն Դավթյանը, Արթուր Թովմասյանը և Արթուր Դավթյանը։
Արթուր Դավթյանը բազմամարտի որակավորման փուլում գրանցել է 83․231 արդյունքը և երկրորդ տեղով դուրս եկել եզրափակիչ։
Հենացատկում և ազատ վարժությունում Արթուր Դավթյանը գրանցել է 14․450 և 14․200 արդյունքները և կրկին դուրս եկել այս վարժությունների եզրափակիչ։
Օղակներ վարժությունում Վահագն Դավթյանը գրանցել է 14․500 արդյունքը, Արթուր Թովմասյանը՝ 14․400։
Առանձին վարժությունների եզրափակչում յուրաքանչյուր երկիր կարող է ունենալ միայն մեկ մասնակից, ուստի Հայաստանը կներկայացնի Վահագն Դավթյանը։
Արթուր Դավթյանը 14․133 միավորով 7-րդ տեղն է զբաղեցրել նժույգթափեր վարժությունում և ստացել է առաջին պահեստայինի կարգավիճակը։

Artistic gymnasts started their performances on the 7th day of the 2nd European Games underway in Minsk, Belarus. Armenia had three representatives in this sport type – Vahagn Davtyan, Artur Tovmasyan and Artur Davtyan.
In the qualification round of the all-around event Artur Davtyan scored 83․231 points and made it to the finals, holding the second position, the National Olympic Committee’s press service reported.
In the vault and floor exercises Artur Davtyan scored 14․450 points and 14․200 points, respectively, to also reach the finals of the events.
At rings Vahagn Davtyan scored 14․500 points, Artur Tovmasyan – 14․400 points.
In the final of every exercise each country can have one participant, so Armenia will be represented by Vahagn Davtyan.