Արթուր Դավթյան. Վահագն Դավթյանի մեդալն ուժ տվեց ինձ
Սպորտային մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի առաջատարներից Արթուր Դավթյանը Մինսկում ավարտված Եվրոպական խաղերի հենացատկի չեմպիոնի կոչումը նվաճելուց հետո ՀԱՕԿ լրատվականի հետ ճեպազրույցում պատմել է տպավարությունների մասին:
«Անբացատրելի զգացողություններ են, չեմ կարող ոչինչ ասել: Այս մեդալը մեզ շատ էր պետք, ուրախ եմ, որ Վահագն Դավթյանն արծաթե մեդալ նվաճեց. դա ինձ ուժ տվեց և վարժությունս կատարեցի անթերի: Շնորհակալ եմ մարզիչներիս, ընկերներիս, ովքեր կողքիս էին, օգնում էին: Երեկվանից հետո դժվար էր, բայց հոգեբանորեն հավաքվեցի և կարողացա այսօր լավ հանդես գալ»,- ասել է Արթուր Դավթյանը:
Եվրոպական խաղերում Արթուր Դավթյանը հանդես էր եկել նաևբազմամարտի (5-րդ տեղ) ևազատ վարժության (6-րդ տեղ) եզրափակիչներում:
Սպորտային մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի ներկայացուցիչ Վահագն Դավթյանն արծաթե մեդալ էր նվաճել օղակների վարժությունում:

Лидер сборной Армении по спортивной гимнастике: Медаль Ваагна Давтяна придала мне сил
После завоевания звания чемпиона в опорном прыжке на прошедших в Минске Европейских играх лидер сборной Армении по спортивной гимнастике Артур Давтян рассказал о своих впечатлениях. Об этом сообщает пресс-служба Национального Олимпийского комитета Армении.
«Это необъяснимое чувство, не могу описать. Нам очень нужна была эта медаль, и я рад, что Ваагн Давтян завоевал серебряную медаль, это придало мне сил, и я идеально выполнил свое упражнение. Спасибо моим тренерам, друзьям, которые были рядом и помогали мне. Было сложно после вчерашнего, но я собрался психологически и смог сегодня хорошо выступить», – отметил Артур Давтян.
На Европейских играх Артур Давтян выступил также в финалах многоборья (5-е место) и вольного упражнения (6-е место).
Представитель сборной Армении по спортивной гимнастике Ваагн Давтян завоевал серебряную медаль в упражнении на кольцах.