Արթուր Դավթյան. Վահագն Դավթյանի մեդալն ուժ տվեց ինձ
Սպորտային մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի առաջատարներից Արթուր Դավթյանը Մինսկում ավարտված Եվրոպական խաղերի հենացատկի չեմպիոնի կոչումը նվաճելուց հետո ՀԱՕԿ լրատվականի հետ ճեպազրույցում պատմել է տպավարությունների մասին:
«Անբացատրելի զգացողություններ են, չեմ կարող ոչինչ ասել: Այս մեդալը մեզ շատ էր պետք, ուրախ եմ, որ Վահագն Դավթյանն արծաթե մեդալ նվաճեց. դա ինձ ուժ տվեց և վարժությունս կատարեցի անթերի: Շնորհակալ եմ մարզիչներիս, ընկերներիս, ովքեր կողքիս էին, օգնում էին: Երեկվանից հետո դժվար էր, բայց հոգեբանորեն հավաքվեցի և կարողացա այսօր լավ հանդես գալ»,- ասել է Արթուր Դավթյանը:
Եվրոպական խաղերում Արթուր Դավթյանը հանդես էր եկել նաևբազմամարտի (5-րդ տեղ) ևազատ վարժության (6-րդ տեղ) եզրափակիչներում:
Սպորտային մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի ներկայացուցիչ Վահագն Դավթյանն արծաթե մեդալ էր նվաճել օղակների վարժությունում:

One of the leading Armenian gymnasts Artur Davtyan shared his impressions after winning the vault champion title at the European Games held in Minsk, Belarus in a briefing with the National Olympic Committee’s press service.
“I can’t describe what I feel, I’m unable to speak. We needed this medal very much, I’m happy Vahagn Davtyan won a silver medal, it gave me strength and I fulfilled my exercise perfectly. I’m thankful to my coaches, friends who were with me and helped me. It was hard after yesterday, but I was able to muster up and perform well today,” the gymnast said.
At the European Games Artur Davtyan also performed in the all-around (5th place) and floor exercises (6th place).