Արտակ Դավթյանն Արցախում առաջնագծի մի շարք ուղղություններ է այցելել
Այսօր հայկական երկու հանրապետությունների միջև առկա ռազմական համագործակցության ծրագրի համաձայն՝ աշխատանքային այցով ՊԲ է այցելել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանի ուղեկցությամբ, հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը եղել է բանակային առաջնագծի մի շարք ուղղություններում, ծանոթացել տեղում իրականացված ու շարունակվող ինժեներա-ամրաշինական աշխատանքներին, հակառակորդին զսպելու մեխանիզմների կատարելագործմանն ուղղված համալիր գործընթացներին:
Աշխատանքային այցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև առաջնագծում առկա օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը, քննարկվել են այն բոլոր խնդիրները, որոնք հայկական երկու հանրապետությունների ռազմական համագործակցության ծրագրով պետք է կյանքի կոչվեն առաջիկայում:

Chief of the General Staff of Armed Forces visits frontline positions in Artsakh
The Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces Artak Davtyan visited today the Artsakh Republic Defense Army. As the ministry reported in a release, the visit came in the frames of the defense cooperation plan between the two Armenian states.
Accompanied by the Minister of Defense of Artsakh Karen Abrahamyan, Major General Artak Davtyan attended number of frontline positions, got familiarized with completed and ongoing engineering works, the process of installments of the mechanisms aimed at restraining the adversary.
As part of the working trip, the top military officials reflected on the current operative and tactical situation on the frontline and discussed all plans envisaged by the defense cooperation plan between Armenia and Artsakh.