Արտակ Դավթյանն Արցախում առաջնագծի մի շարք ուղղություններ է այցելել
Այսօր հայկական երկու հանրապետությունների միջև առկա ռազմական համագործակցության ծրագրի համաձայն՝ աշխատանքային այցով ՊԲ է այցելել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանի ուղեկցությամբ, հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը եղել է բանակային առաջնագծի մի շարք ուղղություններում, ծանոթացել տեղում իրականացված ու շարունակվող ինժեներա-ամրաշինական աշխատանքներին, հակառակորդին զսպելու մեխանիզմների կատարելագործմանն ուղղված համալիր գործընթացներին:
Աշխատանքային այցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև առաջնագծում առկա օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը, քննարկվել են այն բոլոր խնդիրները, որոնք հայկական երկու հանրապետությունների ռազմական համագործակցության ծրագրով պետք է կյանքի կոչվեն առաջիկայում:

В соответствии с программой военного сотрудничества между Арменией и Арцахом (Нагорно-Карабахской Республики, НКР), сегодня, 3 июля, начальник Генштаба ВС Армении, генерал-лейтенант Артак Давтян с рабочим визитом посетил Армию обороны НКР.
Как сообщает пресс-служба АО НКР, в сопровождении министра обороны, командующего АО, генерал-майора Карена Абрамяна начальник Генштаба ВС Армении побывал на ряде направлений передовой линии, ознакомился с осуществленными на месте и продолжающимися инженерно-строительными работами, комплексными процессами, нацеленными на совершенствование механизмов сдерживания противника.
В ходе рабочего визита была обсуждены также оперативно-тактическая ситуация на передовой, все те проблемы, которые по программе военного сотрудничества РА и НКР должны быть реализованы в ближайшее время.