«Սանիթեք»-ի հայցն ընդդեմ քաղաքապետարանի վարույթ է ընդունվել
Մայրաքաղաքի աղբահանությամբ զբաղվող «Սանիթեք» ընկերությունը երկու հայց է ներկայացրել դատարան՝ ընդդեմ քաղաքապետարանի։ Դատական տեղեկատվական համակարգից Panorama.am-ը տեղեկացավ, որ երկու դեպքում էլ ընկերության պահանջը նույնն է՝ գումարի բռնագանձում։
Հայցերից մեկը ներկայացված է «Սանիթեք Ինթերնեյշնլ» ՍՊԸ-ի կողմից։ Ընկերության ներկայացուցիչը Վանիկ Մարգարյանն է։ Պահանջը՝ քաղաքապետարանից բռնագանձել մոտ 25 մլն դրամ։
Հայցադիմումը ստացվել է հունիսի 21-ին, հենց նույն օրը մակագրվել է Երևան քաղաքի դատարանի դատավոր Ռուբեն Ներսիսյանին։ Հուլիսի 1-ին դատավորը որոշում է կայացրել գործը վարույթ ընդունելու մասին։
««Սանիթեք Ինթերնեյշնլ» ՍՊԸ-ի հայցադիմումին ընդդեմ Երևանի քաղաքապետարանի, երրորդ անձ` «Սանիթեք» ՍՊԸ հայաստանյան մասնաճյուղ ԱՍ-ի` գումարի բռնագանձման պահանջի մասին, ընդունել վարույթ: Որոշումն օրինական ուժի մեջ է մտնում ընդունման պահից»,-ասված է դատավորի որոշման մեջ։
Առայժմ այս գործով նիստի օրը նշանակված չէ։
Քաղաքապետարանի դեմ նույն նույն օրը՝ հունիսի 21-ին  40.1 մլն դրամ գումարի բռնագանձման պահանջով դատարան է դիմել  նաև «Սանիթեք» ՍՊԸ հայաստանյան մասնաճյուղը։ Գործը նույն օրը մակագրվել է Երևան քաղաքի դատարանի դատավոր Լիլիթ Սարգսյանին։ Վարույթ ընդունելու որոշում առայժմ չկա։

Компания «Sanitek» подала два иска в суд против мэрии Еревана
Занимающаяся вывозом мусора в Ереване компания «Санитек» («Sanitek») подала два иска в суд против столичной мэрии. Как сообщается на общественно-информационном портале DataLex, в обоих случаях требование компании аналогичное – взыскание средств.
Один из исков представлен со стороны ООО «Санитек интернешнл», представителем компании является Ваник Маргарян. Требование – взыскание средств в размере около 25 млн драмов.
Исковое заявление было получено 21 июня, в тот день было завизировано на имя судьи суда общей юрисдикции города Ереван Рубена Нерсисяна. 1 июля судья принял решение о принятии дела в производство.
На данный момент день заседания по делу пока не назначен.
Против мэрии в тот же день – 21 июня – с требованием о взыскании средств в размере 40.1 млн драмов в суд обратился также армянский филиал ООО «Санитек». Дело в тот же день было завизировано на имя судьи суда общей юрисдикции Еревана Лилит Саркисян. На данный момент пока нет решения о принятии дела в производство.