Մենք բանակցում ենք գազի գնի նվազեցման շուրջ. Գարեգին Բաղրամյան
Գազի սակագնի շուրջ բանակցությունները մի քանի փուլով են ընթանում: Այս մասին այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը` պատասխանելով հարցին, թե բանակցությունները երկար ժամանակ շարունակվում է, արդյոք սպասում են ՌԴ նախագահի Հայաստան այցին, որպեսզի այդ ժամանակ հարցին վերջնական լուծում տրվի:
Նրա խոսքով՝  ներքին շուկայում ձևավորվող սակագների վերաբերյալ բանակցությունները որևիցե կապ չունեն ՌԴ նախագահի այցի հետ: Դրա հետ, ըստ նրա, ավելի շատ կարող է կապվել սահմանին գազի գնի ձևավորման հարցը:
Դիտարկմանը, թե դրանից ենթադրվում է, որ սահմանին գազի գինն ավելի ցածր կլինի, Գարեգին Բաղրամյանը պատասխանեց. «Այս պահին չեմ կարող ասել՝ ինչ կլինի։ Բնականաբար, ամեն կողմ բանակցում է իրեն տնտեսապես ավելի նպատակահարմար արդյունք ստանալու համար։ Բնականաբար, մենք բանակցում ենք նվազեցման շուրջ»:
Նա նշեց նաև, որ գնի նվազեցման առումով այս պահին չի կարող ոչինչ ասել, քանի որ դա կախված  է բանակցությունների ավարտից:

Armenia in talks with Russia over gas price cut, official says
The Armenian government is in talks with Russia on the possibility of gaining a price cut for natural gas supplied to the country, Garegin Baghramyan, Chairman of Armenia's Public Services Regulatory Commission, told reporters after a government meeting on Thursday.
The official stressed the negotiations are taking place with several stages.
His comment came in response to a question about whether the gas price issue is expected to be settled finally during Russian President Putin’s visit to Armenia.
Baghramyan said however the natural gas talks have nothing to do with the Russian president's visit. Meanwhile, he said it can be linked more to determining the price of Russia gas at the border.
Asked whether there is a possibility of gaining a price cut at the border, Baghramyan said: “I can’t predict anything at the moment. Naturally, each side is negotiating to achieve a more economically beneficial result. We, as expected, are negotiating a reduction of gas prices,” he said.