Հայաստանի և Սինգապուրի միջև կստորագրվի եկամուտների կրկնակի հարկումը բացառելու մասին համաձայնագիր
Կառավարության հավանությանն է արժանացել «Հայաստանի Հանրապետության և Սինգապուրի Հանրապետության կառավարությունների միջև եկամուտների կրկնակի հարկումը բացառելու և հարկերի վճարումից խուսափելը կանխելու մասին» համաձայնագրի ստորագրման առաջարկությունը: ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը 2016 թ.-ից նախաձեռնել է Սինգապուրի Հանրապետության հետ կրկնակի հարկումը բացառելու մասին համաձայնագիր կնքելուն ուղղված աշխատանքներ: Այս ընթացքում ՀՀ ֆինանսների նախարարության և սինգապուրյան կողմի միջև տեղի են ունեցել մի շարք աշխատանքային քննարկումներ:
Ինչպես նշել է ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը, նման համաձայնագրերի նպատակն է նպաստել առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացմանը, հարկային մարմինների համար տեղեկատվության փոխանակմանը, ինչը հնարավորություն է տալիս սահմանափակել հնարավոր ռիսկերը: Բացի այդ, ստեղծվում են նաև անհրաժեշտ նախադրյալներ ներդրումներին և արտահանմանը նպաստելու համար: Նման համաձայնագիր Հայաստանը կնքել է արդեն 46 երկրների հետ:
Տիգրան Ավինյանը տեղեկացրել է, որ համաձայնագիրը նախատեսվում է ստորագրել հուլիսի 7-9-ը՝ վարչապետի Սինգապուր կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում:

Одобрено предложение о подписании Соглашения по исключению двойного налогообложения между Арменией и Сингапуром
Правительство Армении одобрило предложение о подписании Соглашения между Правительством Республики Армения и Правительством Республики Сингапур «Об исключении двойного налогообложения доходов и предотвращении уклонения от уплаты налогов».
Министерство финансов РА с 2016 года инициировало работы по заключению соглашения об исключении двойного налогообложения с Республикой Сингапур. За этот период между представителями министерства финансов РА и сингапурской стороны состоялся ряд рабочих обсуждений.
Как отметил министр финансов РА Атом Джанджугазян, цель подобных соглашений заключается в том, чтобы поспособствовать развитию торгово-экономических отношений, обмене информацией для налоговых органов, что позволит ограничить возможные риски. Кроме этого, по словам министра, создаются необходимые предпосылки для стимулирования как инвестиций, так и экспорта. Армения подписала подобные соглашения с 46 странами.
В свою очередь вице-премьер Армении Тигран Авинян сообщил, что Соглашение планируется подписать в период с 7-9 июля – в рамках официального визита премьер-министра Армении в Сингапур.