Հունիսի 30-ից հուլիսի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 100 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 750 կրակոց:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին պատասխանելուց և շարունակել անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

The Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 100 times in the past week, the country’s defense ministry reported on Saturday. In the period from Janu 30 – July 6, the adversary fired around 750 shots towards the Armenian defense positions from firearms of different calibers, the ministry added.
As the statement said, the Defense Army frontline units refrained from response actions and continued undertaking necessary measures to ensure the reliable protection of combat positions.