Պարգև Սրբազանը արտգործնախարարին ներկայացրել է Արցախի թեմի առաջիկա ծրագրերը
ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն Արցախ կատարած այցի շրջանակներում հանդիպել է Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանին:
ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչության փոխնացմամբ՝ ԱԳ նախարարը և Արցախի թեմի առաջնորդը քննարկել են Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության առավել ամրապնդմանը և հայության հոգևոր կյանքին առնչվող հարցեր:
Իր խոսքում նախարարը նշել է, որ արցախահայությանն առնչվող հարցերը վերաբերում են յուրաքանչյուր հայի՝ անկախ գտնվելու վայրից, քանի որ Արցախն իր մեջ մարմնավորում է այն, ինչը մեզ բոլորիս համար հավաքական առումով նշանակում է մեր ինքնության պաշտպանություն:

Armenia’s Foreign Minister Zohrab Mnataskanyan met on Saturday with Primate of the Diocese of Artsakh Archbishop Pargev Martirosyan. The meeting came in the scope of the minister’s working trip to Stepanakert.
As the press department at the foreign ministry reported, the Armenian FM and Archbishop discussed issues concerning the Armenia-Artsakh-Diaspora triumvirate and the spiritual life of Armenians.
FM Mnatsakanyan noted that issues of Artsakh Armenians concern every Armenian despite their place of residence, as Artsakh in its entirety symbolizes the preservation of our identity for all of us. Archbishop Pargev Martirosyan presented the upcoming programmes of the Artsakh Diocese, the source said.