Պարգև Սրբազանը արտգործնախարարին ներկայացրել է Արցախի թեմի առաջիկա ծրագրերը
ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն Արցախ կատարած այցի շրջանակներում հանդիպել է Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանին:
ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչության փոխնացմամբ՝ ԱԳ նախարարը և Արցախի թեմի առաջնորդը քննարկել են Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության առավել ամրապնդմանը և հայության հոգևոր կյանքին առնչվող հարցեր:
Իր խոսքում նախարարը նշել է, որ արցախահայությանն առնչվող հարցերը վերաբերում են յուրաքանչյուր հայի՝ անկախ գտնվելու վայրից, քանի որ Արցախն իր մեջ մարմնավորում է այն, ինչը մեզ բոլորիս համար հավաքական առումով նշանակում է մեր ինքնության պաշտպանություն:

Зограб Мнацаканян в Арцахе встретился с архиепископом Паргевом Мартиросяном
В рамках визита в Арцах (Нагорно-Карабахскую Республику, НКР) глава МИД Армении Зограб Мнацаканян встретился с предводителем Арцахской епархии  Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргевом Мартиросяном. Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.
Согласно информации, глава МИД Армении и предводитель Арцахской епархии обсудили вопросы, связанные с укреплением триединства  Армения-Арцах-Диаспора и духовной жизни армян.
Министр отметил, что вопросы, связанные с армянами из Арцаха, касаются каждого из армян – независимо от того, где они живут, поскольку Арцах воплощает в себе то, что для всех нас в  собирательном смысле  представляет собой  защиту нашей идентичности.
Архиепископ Паргев  представил министру иностранных дел деятельность Арцахской епархии и предстоящие программы.