Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հուլիսի 4- 8-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 143 դեպք, այդ թվում՝ 8-ը նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու 40, անձնական ունեցվածքի գողության 26, խարդախության 20, թմրամիջոցի հայտնաբերման 8, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 5, սպանության սպառնալիքի 4, անձի առևանգման, գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման, խուլիգանության և ծեծի 3-ական, բնակարանային գողության, յուրացման կամ վատնման, զենք-զինամթերքի առգրավման, ապօրինի ծառահատման, բնակարանի անձեռնմխելիությունը խախտելու ու ինքնիրավչության 2-ական, կողոպուտի, պետական-հասարակական ունեցվածքի գողության, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, դրամահավաքության, փաստաթղթի կեղծիքի, արդարադատության իրականացմանը խոչընդոտելու, պետական սահմանն ապօրինի հատելու և թմրանյութի կամավոր հանձնման 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 1 անհետ կորած, 7 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 4-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 3, մարմնական վնասվածք հասցնելու և բնակարանային գողության 2-ական ու ավտոմեքենա փախցնելու 1 դեպք։
Անցած 4 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 50 պատահար, ինչի հետևանքով 8 մարդ զոհվել է, 78-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

8 died, 78 injured in over 50 traffic accident over the past 4 days in Armenia
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 143 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from July 4 to July 8, 8 of which were previously committed crimes.
In particular, 40 cases of infliction of bodily injuries, 26 cases of personal theft, 20 cases of fraud, 8 cases of drug detection, 5 cases of abuse of office, 4 cases of death threats, 3 cases of abduction, intentional destruction of property, disorderly conduct and battery, 2 cases of burglary, squandering or embezzlement,
7 wanted persons have been detected, 4 others turned themselves in to the Police, 1 missing person has been found.
From earlier committed crimes 3 cases of personal theft, 1case of infliction of bodily injuries and burglary have been solved.
According to the source, over the past 4 days, 50 accidents have been registered in the Republic: 8 persons died, 78 people received bodily injuries of different levels of severity.